Skip to content

Divadlo Andromeda: Skrytý klenot v pohorí Sicani

Kulisu tohto jedinečného divadla pod holým nebom tvoria nádherné výhľady na talianske hory a údolia.

Približná doba čítania: 2 minúty

V talianskej horskej dedinke Santo Stefano Quisquina sa nachádza divadlo, aké v meste nenájdete. Lorenzo Reina, sochár a farmár, strávil 30 rokov vytváraním Teatro di Andromeda ako spojenia svojich dvoch veľkých vášní: umenia a prírody.

Reina, ktorý sa narodil v poľnohospodárskej rodine, čoskoro zistil, že jeho srdcovou záležitosťou je umenie, najmä sochárstvo. Odišiel za svojimi snami, ale po otcovej chorobe sa vrátil na rodinnú farmu.

Podarilo sa mu vytvoriť farmu vlastnou tým, že pomaly vybudoval veľkolepé divadlo pod holým nebom. Jeho dielo sa nachádza na svahu kopca v rámci jeho 300-akrového pozemku, na ktorom sa nachádzajú aj osly a ovce.

Na divadlo je nádherný pohľad. Kulisou pre javisko sa stáva ohromujúci výhľad na okolitú krajinu. Jeho 108 kamenných sedadiel zodpovedá bodom v súhvezdí Andromédy. Pri pohľade zhora má každé miesto tvar osemcípej hviezdy.

Divadlo Andromeda

Po divadle a jeho okolí sú roztrúsené ďalšie Reinove umelecké diela. Nájdete tu dielo, ktoré znázorňuje Ikara na zemi, okolo ktorého sa rozpúšťa perie. Ďalším dielom je dutá tvár s názvom “Maska slova”. Nachádza sa tu dokonca aj osemuholníkové múzeum, v ktorom sa nachádzajú ďalšie jeho diela.

V divadle, ktoré patrí medzi najvyššie položené priestory na vystúpenia pod holým nebom na svete, sa v teplejších mesiacoch konajú podujatia, ktoré umelcom a návštevníkom poskytujú zážitok ako žiadne iné.

Taliansko ponúka ďalšie miesta

Taliansko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39

Blízke miesta do +/- 300km