Skip to content

Dom siedmich komínov

Toto prízračné sídlo zo 16. storočia, známe ako Casa de las Siete Chimeneas, má temnú a záhadnú minulosť.

Približná doba čítania: 2 minúty

Vzhľadom na jeho súčasný štatút španielskeho ministerstva kultúry môže byť návšteva Domu siedmich komínov zložitá. Našťastie, jeho najpozoruhodnejšiu dominantu si môžete pozrieť z ulice zadarmo. Casa de las Siete Chimeneas vďačí za svoj názov komínom, ktoré predstavujú sedem smrteľných hriechov.

Dom Siedmich Komínov

Budova, ktorá stojí priamo v centre Madridu, bola v čase svojho vzniku v 16. storočí vidieckym sídlom na okraji mesta, obklopený sadmi a záhradami.

Legenda hovorí, že tento dom dal postaviť kráľ Carlos V., aby slúžil ako domov pre jedného z jeho verných lovcov. Mnohí sa domnievajú, že v skutočnosti bol určený pre krásnu poľovníkovu dcéru Elenu, ktorá mohla byť tajnou milenkou kráľovho syna Felipeho II. Nakoniec sa Elena za budúceho španielskeho kráľa nikdy nevydala a jej manžel zahynul vo vojne. Údajne keď sa dozvedela strašnú správu z bojiska, zamkla sa vo svojej izbe, odmietla jesť a nakoniec zomrela od žiaľu. Ak sa dá veriť povestiam, jej duch stále straší v týchto priestoroch.

Dom Siedmich Komínov

Nikto nevie, nakoľko je tento príbeh pravdivý, ale v 19. storočí sa v pivnici našla mŕtvola ženy a mešec plný mincí z čias Felipeho II. Dom siedmich komínov stojí dodnes, hneď vedľa ulice Gran Vía v oblasti Chueca, s výhľadom na námestie Plaza del Rey.

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34

Blízke miesta do +/- 300km