Skip to content

Hodiny na komíne spaľovne Ariake

Záhadný symbol na komíne tejto spaľovne sú v skutočnosti jedinečné hodiny.

Približná doba čítania: 2 minúty

Spaľovňa Ariake je ľahko rozpoznateľná budova v obľúbenej zátoke Odaiba, ktorej komín sa týči do výšky 140 metrov. Hoci nie je veľkou pamätihodnosťou ani turistickým miestom, medzi miestnymi obyvateľmi je pomerne obľúbený kvôli priľahlému športovému centru, ktorého energia pochádza z tohto zariadenia.

Spaľovňa Ariake

Na jednej strane veľkého komína je zvláštny symbol zložený z bodiek, len kruhu a zvislej čiary, ktorý akoby svietil takmer náhodne. Od jeho dokončenia v roku 1995 boli miestni obyvatelia aj návštevníci dlho zmätení povahou tohto zariadenia. Ako sa ukázalo, čo sa napokon potvrdilo na webovej stránke spaľovne v roku 2014, v skutočnosti to majú byť hodiny.

Spaľovňa Ariake

Ak chcete zistiť čas, musíte najprv skontrolovať kruh, ktorý má 12 bodiek. Ľahko sa dá zistiť, že zodpovedá hodine; ak napríklad svieti päť bodiek, jednoducho to znamená, že je päť hodín. Komplikovanejšia časť je teraz minúta. Predstavuje ju zvislá čiara, ktorá má tiež 12 bodiek, ktoré sa postupne rozsvecujú každých päť minút. Ak teda svietia tri z týchto bodiek, znamená to, že je medzi 10 a 15 minútami.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 169.813 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km