Skip to content

Tajomné sušienky mníšok v Monasterio del Corpus Christi

Zaobstarajte si sušienky, ktoré pečú mníšky v 400 rokov starom kláštore.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na námestí Plaza del Conde de Miranda vedú obyčajné dvojkrídlové dvere v stene kláštora Corpus Christi k miestu, kde si návštevníci môžu kúpiť sušienky priamo od kláštorných mníšok. Hoci kláštor funguje už od roku 1607, jeho členky sa do pečenia pustili len nedávno. Ako sa to šírilo, to, čo sa začalo ako neformálna susedská záležitosť, sa rýchlo rozšírilo.

Keďže mníšky majú prísne zakázaný kontakt s vonkajším svetom, navrhli pomerne dômyselný systém. Stačí zazvoniť na zvonček s nápisom “Monjas” (mníšky) na dverách a spýtať sa: “Tienes dulces hoy?” (“Máte dnes sladkosti?”) Ak na vás mníšky zazvonia, choďte na koniec chodby a sledujte nápisy “Torno”.

Keď tam prídete, uvidíte otočný tanier alebo torno, ako aj ponukový lístok, ktorý zahŕňa klasické koláčiky ako mantecadas de yema (žĺtkové koláčiky), nevaditos (ľadové koláčiky) a naranjines (koláčiky s vôňou pomaranča). Koláčiky sa objednávajú na váhu, takže im povedzte, koľko chcete, a položte peniaze na otočný tanier. Mníška na druhej strane otočí točňu tak, aby vaše peniaze zmizli a na ich miesto sa dostali čerstvo upečené sušienky.

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34

Blízke miesta do +/- 300km