Skip to content

El Caminito del Rey

Až budeš niekedy mať dosť ležania na pláži v blízkosti Malagy, určite si zájdi na tento nádherný výlet.

Približná doba čítania: 2 minúty

Až do rekonštrukcie v roku 2015 bola El Caminito del Rey najnebezpečnejším chodníkom v Španielsku. Meter široká cestička na stene rokliny El Chrro 107 metrov nad zemou je viac ako sto rokov stará, takže v nej už zívali veľké diery. Na niekoľkých miestach sa betón úplne rozdrolil a zostal tu len niekoľko centimetrov široký kovový trám. Horolezci a peší turisti sem chodili kvôli pocitu vzrušenia z hlbokej rokliny pod sebou.

Cesta bola postavená roku 1901, aby sa zamestnanci neďalekej vodnej vodnej elektrárne mohli rýchlejšie dopravovať do práce. 20 rokov po dokončení stavby cestičky cez ňu prešiel kráľ Alfons XIII. pri ceste na slávnostné otvorenie novej priehrady. Cestička bola preto pomenovaná El Caminito del Rey, čo v preklade znamená “Kráľova cesta”. Nedlho po tejto udalosti však začala cesta chátrať.

Keď na nej v roku 2000 zahynuli traja muži, o katastrofálnom stave cesty nebolo pochýb. Opravy začali v roku 2014, kedy bola rekonštrukcia znovu obetónovaná a bolo nainštalované i zábradlie. Napriek tomu, že prechádzka po chodníku už nepredstavuje také nebezpečie, pohľad do priepasti ti dodá i tak veľký pocit vzrušenia.

Ferrata, Malaga

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34

Blízke miesta do +/- 300km