Skip to content

Erg Chigaga

Pri objavovaní divokejšieho a vášnivejšieho súrodenca Erg Chebbi sa cítite ako pri objavovaní tajuplnej, slnkom zaliatej planéty z inej galaxie.

Približná doba čítania: 2 minúty

Toto vetrom ošľahané piesočné more, ktoré je vzdialenejšie od blízkej civilizácie ako ostatné saharské erg, je šokom pre zmysly a osviežujúcim únikom od všadeprítomného turizmu v najväčšej horúcej púšti na svete.

Piesočné duny, ktoré tvoria Erg Chigaga, sú veľmi mohutné a strmé. Dni v týchto odľahlých dunách sú dlhé a horúce, takže sú ideálne na objavovanie.

Medzi dunami môžete sedieť a pozorovať, ako sa slnko pripravuje na deň, keď vychádza zo zdanlivo nekonečného oceánu piesku. Neskôr môžete vyliezť hore a pozorovať, ako sa to isté slnko ukladá na noc a klesá pod úžasný horizont plný odtieňov oranžovej, ružovej a žltej.

púšť v Maroku

Turizmus tu nie je takmer žiaden, takže Erg Chigaga pôsobí izolovane a divoko, s niekoľkými potulujúcimi sa ľuďmi, ktorých cesty sa občas skrížia, a malými kempmi, v ktorých sa môžete ubytovať na noc. Celá oblasť pôsobí nadpozemským dojmom, takže turisti majú pocit, akoby skúmali Saturn alebo inú úchvatne krásnu, slnkom zaliatu planétu z inej galaxie.

púšť v Maroku

Noci môžu byť mrazivé aj po dlhých horúcich dňoch a zrnká piesku sa môžu rýchlo zdvihnúť a vytvoriť vír, ktorý spôsobí, že si návštevníci budú musieť držať šatky okolo tváre.

Maroko ponúka ďalšie miesta

Erg Chigaga

Maroko - Krátke info

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212