Skip to content

Čerpacia stanica “Hory majú oči”

Na ceste cez hollywoodsku "bránu do púšte" sa nachádza opustená scéna hororového filmu, ktorá naháňa strach.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na ceste z Ouarzazate na vás čaká čerpacia stanica v americkom štýle. Nie je to halucinácia, ale kulisy použité v horore The Hills Have Eyes z roku 2006. Práve tu, na tejto čerpacej stanici, sa protagonistom filmu odporúča krvavá, desivá “skratka”.

Gaz Haven "The hills have eyes 2"

Aj pre tých, ktorí film nepoznajú, je však stará stanica strašidelným miestom, z ktorého naskakuje husia koža. Prízračná filmová kulisa vraj vyzerá tak reálne, že si ju ľudia občas mýlia so skutočnou čerpacou stanicou. Vonku hrdzavejú rozbité, ošarpané autá. Na stromoch sa lesknú sklenené fľaše a z nečakaných miest vykúkajú strašidelné bábiky.

Gaz Haven "The hills have eyes 2"

Čerpacia stanica sa nachádza pri ceste, ktorá vedie cez malú obec pri Ouarzazate, meste známom ako “dvere do púšte” Hollywoodu. Je to obľúbené miesto pre púštne filmové scény a natáčanie na mieste.

Bohužiaľ, “bistro” nie je otvorené, ale určite sa sem pozrite cez okno. Staré rekvizity, ako sú plechovky s limonádou a jedlom, sklenené poháre a hŕba vlajok, sa nerušene povaľujú po celom priestore. Predmety pokryté prachom vyzerajú, akoby schátralé bistro bolo opustené v rýchlosti.

Gaz Haven "The hills have eyes 2"

Maroko ponúka ďalšie miesta

Maroko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): 10.678 MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212