Skip to content

Erotické umenie múzea Larco

Z veľkej zbierky predkolumbovskej keramiky sa možno budete červenať.

Približná doba čítania: 2 minúty

Múzeum Larco je plné archeologických pokladov, ktoré približujú peruánsku predkolumbovskú históriu. Je plné keramických artefaktov, ktoré ilustrujú, ako si tieto kultúry predstavovali svoj každodenný život vrátane sexuálneho života.

Mnohé exponáty v Erotickej galérii múzea zobrazujú scény, ktoré znázorňujú rozmnožovanie. Viaceré kusy však predstavujú rituály nereprodukčných sexuálnych aktov, ako je orálny a análny sex, ako aj masturbácia. Niektoré diela mali byť humorné, iné zobrazujú ľudí, božské bytosti a dokonca kostry zapojené do erotických kontaktov.

Pomerne veľa diel oslavuje plodnosť a materstvo. Na dielach sa ženy často dotýkajú, hladia sa, bozkávajú alebo do nich prenikajú. Keramické nádoby zobrazujú aj tehotné ženy, rodiace ženy a dojčiace ženy.

Erotické umenie

Múzeum Larco verí, že táto erotická keramika je pre ľudí jedinečnou a zaujímavou príležitosťou priblížiť sa k sexualite bez vlastných predsudkov. Ocenením veľkej zbierky týchto predkolumbovských osláv sexu – ktoré sú archeologickými pamiatkami s obrovskou kultúrnou hodnotou – môžeme začať chápať vzťah peruánskych predkov k prírode, božstvu a k sebe navzájom.

Múzeum vlastní aj rozsiahlu zbierku korún, náušníc, nosných ozdôb, odevov, masiek a váz. Múzeum, ktoré prvýkrát otvorilo svoje brány verejnosti v roku 1926, sa nachádza v budove z 18. storočia, ktorá bola postavená nad predkolumbovskou pyramídou.

Peru ponúka ďalšie miesta

Erotické umenie múzea Larco

Peru - Krátke info

Miestny názov: Peru
Hlavné mesto: Lima
Úradné jazyky: španielčina, kečuánčina, ajmarčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 28. júl 1821
Rozloha: 1285216 km²
Časové pásmo: UTC -5:00
Mena: sol
Kód meny: PEN
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR PEN
Medzinárodný kód krajiny: PER
Internetová doména: .pe
Predvoľba telefónneho čísla: +51

Blízke miesta do +/- 300km