Skip to content

Je úžasné, že trvalo tak dlho, kým New York dobehol zvyšok sveta. Múzeá sexu boli v Európe populárne v 60. rokoch 20. storočia a v Amerike malo múzeum venované výlučne sexu premiéru (kde inde?) v San Franciscu v 70. rokoch 20. storočia. Múzeum sexu v San Franciscu však malo krátke trvanie a celá Amerika zostala bez múzea sexu takmer tri desaťročia. Napokon v roku 2002 vzniklo Múzeum sexu v New Yorku s jediným poslaním: zaplniť túto medzeru.

Múzeum, ktoré založil Daniel Gluck s cieľom upriamiť vedecký pohľad na tému, ktorá sa často považuje za obscénnu alebo tabuizovanú, ponúka viac ako 15 000 artefaktov vrátane umenia, fotografií, filmov, oblečenia a vynálezov – samozrejme, všetko týkajúce sa sexu. Múzeum je prístupné len osobám starším ako 18 rokov a obchod so suvenírmi bol v roku 2008 newyorskou tlačou vyhlásený za „najlepšie miesto na kúpu darčeka na poslednú chvíľu“.

Múzeum sexu

Keď sa Gluck pokúšal získať pre svoje múzeum štatút neziskovej organizácie, newyorská rada regentov ho odmietla s tým, že jeho nápad je výsmechom konceptu múzeí. Keďže Gluck musel odmietnúť sponzorstvo od pornopriemyslu, ceny vstupeniek sú vysoké. Medzi výstavami boli okrem iného „Sexuálne vynálezy patentového úradu USA“ a „Sexuálny život zvierat“.

Múzeum sexu

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Múzeum sexu

Spojené štáty - Krátke info

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km