Skip to content

Sunshine Laundromat

Za fungujúcou a celkom legálnou práčovňou sa ukrýva tajný bar v zadnej časti, kde si môžeš zahrať piball na vychytených klasických automatoch.

Približná doba čítania: 3 minúty

Keď budeš prechádzať okolo Sunshine Laundromat, dá sa predpokladať, že pokiaľ nebudeš mať zbalenú špinavú bielizeň, nebudeš mať dôvod zabočiť do vnútra. To je ale škoda!

Keď budeš míňať niekoľko klasických automatov a prechádzaš radom pračiek, všimneš si podivnú hromadu práčok úplne vzadu v práčovni. Podídeš bližšie a uvedomíš si, že nejde o práčky, ale o úplne iný svet. Svet pinballu.

Sunshine Laundromat bol celé roky jednoducho miestnou práčovňou so zvláštnym zmyslom pre humor. Cedule vonku hlásajú: “Vyskúšaj naše gurmánske vegetariánske práčky a vegánske sušičky”. Keď sa však Peter Rose, 42-ročný rodený Newyorčan a nadšenec pinballu, spojil so synom majiteľa budovy, podnik sa začal transformovať. Zdieľajúc hlboké nadšenie k mechanickým zriadeniam všeobecne a obzvlášť k pinballu (obom mužom sa na vysokej škole podarilo vtesnať hracie automaty do ich internátnych izieb), začali plniť práčovňu klasickými hracími automatmi.

Keď hrozilo, že počet hracích automatov prevýši počet pračiek, Peter začal pracovať na svojom celoživotnom sne, vlastniť miesto pre pinball. Tak začala ďalšia fáza pre Sunshine Laundromat. Začalo sa to prestavbou skladovacej miestnosti s rozlohou 1 000 m² na pracovný bar so skleneným átriom. Ďalším krokom bolo získanie licencie na víno a pivo. S so získanými papiermi sa začiatkom roku 2016 Sunshine Luundromat stalo jedinou práčovňou v New Yorku, kde môžu legálne podávať alkohol. A nakoniec a najdôležitejšie je, že Peter, ktorý udržiava zbierku takmer 200 hracích automatov (a servisuje hracie automaty po celom meste), si vybral, ktoré z jeho zbierky pôjdu do baru. Vybral len tie najlepšie.

Sunshine Laundromat

Tí, ktorí prejdú záhadnými dverami vzadu v práčovni, sa ocitnú zoči voči vreštiaceho šimpanza a obklopení viac ako 23 hracími automatmi, z ktorých každý je klasika. V zbierke je niekoľko vzácnych strojov vrátane Safe Cracker a “Big Bang Bar”, ktoré sa na ebay predávajú približne za $ 20 000. Podľa Francesca la Rocca, zástupcu New York z International Flipper Pinball Association, má Sunshine Laundromat “všetky špičkové tituly a skvelé stroje” a je “najlepším verejným miestom v okolí”.

Sunshine Laundromat je cieľom každého milovníka pinballu, dokonca aj barmani sú profesionálnymi hráčmi. Barman Alberto Santana je v International Flipper Pinball Association na 88. mieste na svete a rád sa podelí o niekoľko rád, ako zvýšiť svoje skóre. Vpredu sa naďalej práčky a sušičky stále točia, pretože práčovňa naďalej funguje.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Spojené štáty - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.074 USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km