Skip to content

Grotte di Osimo

Séria jaskýň, tunelov a studní plných fascinujúcich postáv a symbolov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Pod starobylým mestom Osimo sa nachádza hustá sieť tunelov, chodieb a podzemných priestorov vykopaných na rôznych úrovniach. Sú navzájom vertikálne prepojené studňami alebo komínmi. Labyrint jaskýň sa spája s niekoľkými významnými palácmi, ako sú Palazzo Campana, Palazzo Riccioni, Palazzo Simonetti a Palazzo Gallo. Osemdesiatosem jaskýň a tucet úzkych podzemných tunelov sa s najväčšou pravdepodobnosťou používalo ako únikové chodby, sklady potravín alebo na transport vody. Záhada obklopujúca pôvod týchto jaskýň je pravdepodobne spôsobená ich utajením.

V celej sieti sa nachádzajú rôzne symboly, od náboženských basreliéfov uchovávaných v jaskyniach Cantinone až po symboly spojené s templármi z rokov 1167 až 1317. Sú tu aj asociácie s Maltézskymi rytiermi. Iné reliéfy obsahujú ezoterickú symboliku, ktorá odkazuje na legendárne miesta, ako je Atlantída a Šalamúnov chrám.

Grotte di Osimo

Medzi početnými jaskyňami sa v galériách pod Palazzo Campana nachádzajú dve, ktoré sú plné basreliéfov obsahujúcich alegórie.

Taliansko ponúka ďalšie miesta

Taliansko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Italia
Hlavné mesto: Rím
Úradné jazyky: taliančina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 17. marec 1861
Rozloha: 301338 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ITA/IT
Internetová doména: .it
Predvoľba telefónneho čísla: +39