Skip to content

Kúpele na pláži Bubble

Termálne pramene pod morským dnom poskytujú teplo a bublinky pre tieto prírodné vírivky na pláži.

Približná doba čítania: 4 minúty

Dominica je miestom, kde sa odohrávajú zvláštne a nádherné veci, ktoré ponúka príroda. Jedným z najvýraznejších príkladov je more bohaté na minerály, ktoré šumí ako šampanské vďaka sopečným plynom vyvierajúcim z termálnych prameňov na morskom dne. Zatiaľ čo väčšina turistov zažije tento veľkolepý úkaz – nehovoriac o množstve farebných koralov a morského života, ktoré živí – pri šnorchlovaní alebo potápaní na útese Champagne Reef, miestni obyvatelia sa radšej vyberú trochu južnejšie, na pláž Bubble Beach v dedinke Soufriere.

Bar Bubble Beach, Dominica

Vedie ju Dale Mitchell, miestny obyvateľ Soufriere, ktorý si často hovorí “pán Bublina”, a voda tu ponúka rovnaký šumivý zázrak ako na Champagne Reef, ale s ďalšími bonusmi. Mitchell vytvoril prírodné kúpele v plytkých oblastiach mora, pričom pomocou kameňov a vriec s pieskom vyznačil najlepšie miesta na sedenie a zachovanie niektorých silných teplých prameňov. V závislosti od prílivu sa jednotlivé miesta v týchto kúpeľoch pohybujú od príjemne teplých až po takmer neznesiteľne horúce. Vo väčšine dní môžete v týchto kúpeľoch nájsť miestnych ľudí všetkých vekových kategórií (plus niektoré ryby a malé kraby), ktorí tu relaxujú a užívajú si mnohé údajné zdravotné účinky vody. Pripisuje sa im všeličo, od zmiernenia bolesti kĺbov až po zamedzenie svrbenia po uštipnutí komárom. Vyplávajte do hlbšej vody, aby ste sa ochladili a pozreli si rôzne ryby, koraly a perličkové bubliny. Na pláži si môžete požičať celotvárové masky, šnorchle a plutvy.

Bar Bubble Beach, Dominica

Na výborne udržiavanej piesočnatej pláži sa nachádza bar s domácimi rumovými punčmi, miestnym pivom a nealkoholickými nápojmi, ktoré podáva sám Dale. Vyskúšajte jeho rum z kríkového porastu a ochutnajte úžasné korenie vypestované v Dominikánskej republike. Je to fantastické miesto na posedenie a vychutnávanie si výhľadu na Scott’s Head, tombolu na juhozápadnom cípe ostrova, kde sa Karibské more stretáva s Atlantickým oceánom. Nachádzajú sa tu aj zatienené miesta; šatne; ležadlá na prenájom; lavička na fotenie a masážny bungalov. Nachádza sa priamo pred kostolom svätého Marka, jedným z najstarších a najkrajších kostolov na ostrove, ktorý je vyzdobený v červenej, modrej a žltej farbe.

Pláž Bubble je dôležitým centrom vidieckeho života a je obľúbená najmä pri západe slnka, keď sa tu často ponúka jedlo. V nedeľu Mitchell často varí veľký obed pre mnohých obyvateľov Soufriere, ktorí sa stretávajú po kostole. Ak sa chcete najesť, príďte pred 14. hodinou!

Bar Bubble Beach, Dominica

Kúpele Bubble Beach sú verejne prístupné a ich využívanie je bezplatné. Odporúča sa však vhodiť nejaké peniaze do pokladničky a ak môžete, štedro minúť v bare. Ide o podnik miestneho muža, ktorý musel byť obnovený po úplnom zničení po hurikáne Maria v roku 2017.

Dominika ponúka ďalšie miesta

Dominika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Dominica
Hlavné mesto: Roseau
Úradné jazyky: angličtina, kreolská francúzština, karibčina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 3. novembra 1978
Rozloha: 750 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: východokaribský dolár
Kód meny: XCD
Kurz (za 1 € dostaneš): 2.933 XCD
Medzinárodný kód krajiny: DM
Internetová doména: .dm
Predvoľba telefónneho čísla: +1767

Blízke miesta do +/- 300km