Skip to content

Les Hoia-Baciu

Niektorí nazývajú tento strašidelný les krivých stromov "Bermudským trojuholníkom Rumunska".

Približná doba čítania: 2 minúty

Tento les Hoia-Baciu je plný pokrivených stromov, ktorých kostrbaté tvary sa krútia a špirálovito pretáčajú, takže sa zdá, akoby sa chceli natiahnuť a dotknúť sa vás. Vzduch napĺňa strašidelné ticho, ktoré prerušujú len kroky neviditeľných postáv.

Les Hoia-Baciu, Rumunsko

Vzhľadom na jeho strašidelnú atmosféru nie je divu, že sa o lese Hoia-Baciu hovorí ako o jednom z najstrašidelnejších lesov na svete. Ako také, je to miesto, ktoré sa hodí na rozprávanie príbehov opradených atmosférou temnoty. Niektorí ho dokonca nazývajú “Bermudským trojuholníkom Rumunska”.

Podľa miestnych legiend sa medzi krivými stromami skrývajú duchovia a strašidlá. Jeden z príbehov hovorí o mladom dievčati, ktoré zmizlo v lese, aby sa o päť rokov neskôr objavilo a nepamätalo si, kde bolo. Iná legenda hovorí o pastierovi, ktorý spolu so svojimi ovcami zmizol v lese. A keďže väčšina takýchto miest je spojená s nadprirodzenými javmi, kolujú aj povesti o stretnutiach s mimozemšťanmi.

Les Hoia-Baciu, Rumunsko

Samozrejme, les môže ponúknuť oveľa viac než len temnú vzrušujúcu atmosféru. Je to dokonale príjemná rekreačná oblasť, ktorá umožňuje miestnym obyvateľom a návštevníkom oddýchnuť si od mestského ruchu Cluj-Napoca. Medzi nezvyčajnými stromami sa kľukatia turistické a cyklistické chodníky a lesy hýria bohatou škálou živočíchov.

Rumunsko ponúka ďalšie miesta

Rumunsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: România
Hlavné mesto: Bukurešť
Úradné jazyky: rumunčina, maďarčina, nemčina, rómčina, ukrajinčina, srbčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 10. máj 1877
Rozloha: 238397 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: leu (=100 bani)
Kód meny: RON
Kurz (za 1 € dostaneš): 4.972 RON
Medzinárodný kód krajiny: ROU/RO
Internetová doména: .ro
Predvoľba telefónneho čísla: +40

Blízke miesta do +/- 300km