Skip to content

Maják Moncloa

Táto veža, ktorá bola otvorená trikrát, ponúka jeden z najlepších výhľadov na Madrid.

Približná doba čítania: 2 minúty

“Z Madridu do neba”, fráza, ktorá definuje Madrid pre miestnych obyvateľov, sa stáva skutočnosťou v tejto veži, ktorá však vo svojej krátkej histórii zažila svoj podiel zanedbávania a znovuzrodenia.

Čo však robí maják tak ďaleko od pobrežia? Maják Moncloa, postavený v roku 1992, v roku, keď bolo mesto vyhlásené za Európske hlavné mesto kultúry, bol navrhnutý ako komunikačná stavba, v ktorej boli umiestnené antény a zariadenia pre televízne a rozhlasové vysielanie. Vďaka svojej vyhliadke sa však časom stal turistickým orientačným bodom.

V priebehu rokov sa stal symbolom Madridu, ktorý priťahuje miestnych aj zahraničných návštevníkov. Ponúka jedinečnú vyhliadku na mesto, ktorá návštevníkov odmení úchvatným výhľadom na niektoré hlavné pamiatky, ako napríklad kráľovský palác a námestie Puerta del Sol.

Maják Moncloa tak ponúka nielen nádherný výhľad na Madrid, ale predstavuje aj rozvoj mesta a jeho kultúrny význam a je miestom stretnutia obyvateľov a návštevníkov, ktorí chcú oceniť krásu a majestátnosť španielskej metropoly z výšky.

Španielsko ponúka ďalšie miesta

Španielsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: España
Hlavné mesto: Madrid
Úradné jazyky: kastílčina, katalánčina, valencijčina, arančina, galícijčina, baskičtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 6. decembra 1978
Rozloha: 505990 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: ESP/ES
Internetová doména: .es
Predvoľba telefónneho čísla: +34