Skip to content

Makoko

To, čo sa začalo ako provizórne obydlia rybárov, sa rozrástlo na obrovskú plávajúcu komunitu.

Približná doba čítania: 2 minúty

Makoko sa nachádza na pobreží pevninskej časti Lagosu a považuje sa za ” neoficiálnu” komunitu. Tretinu jej rozlohy tvoria budovy, chatrče a chatrče postavené na koloch v plytkom Lagoskom zálive, vďaka čomu sa často nazýva “africkými Benátkami”. Hoci je nemožné získať presné údaje, počet obyvateľov tejto oblasti sa pohybuje v desiatkach tisíc a odhaduje sa až na 250 000.

Makoko

Makoko bolo založené začiatkom 19. storočia a má pestrú históriu, ktorá sa začala, keď sa v oblasti usadili rybári z neďalekého Toga a Beninskej republiky. V nasledujúcom storočí táto komunita naďalej pretrváva napriek kultúrnym, politickým a environmentálnym bojom. V roku 2012 viedli konflikty s miestnou samosprávou k vysídleniu približne 3 000 ľudí z ich domovov a smrti jedného miestneho obyvateľa. Situácia sa odvtedy upokojila, ale miestni obyvatelia sú naďalej ostražití.

Dostať sa do Makoko nie je jednoduché a neodporúča sa pokúšať sa preskúmať túto oblasť na vlastnú päsť. Turistické agentúry sa v minulosti dohodli s vedúcimi predstaviteľmi Makoko, aby ponúkli výlety, počas ktorých môžete spoznať, čo táto oblasť ponúka.

Makoko

Nigéria ponúka ďalšie miesta

Nigéria - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Nigeria
Hlavné mesto: Abuja, Nigéria
Úradné jazyky: angličtina, igboština, hauština, jorubčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 1. október 1960
Rozloha: 923768 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: naira
Kód meny: NGN
Kurz (za 1 € dostaneš): 1749.299 NGN
Medzinárodný kód krajiny: NGA/NG
Internetová doména: .ng
Predvoľba telefónneho čísla: +234

Blízke miesta do +/- 300km