Moldavská socha Malého princa

Táto ikonická fiktívna postava má na výšku len 11 centimetrov. Jedná sa o najmenšiu verejnú sochu v celom Moldavsku.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Malá socha Malého princa je najmenšou verejnou sochou v celom Moldavsku. Známa postava francúzskeho spisovateľa, Antoina de Saint-Exupéryho, je ľahko prehliadnuteľná, ak ju nebudeš hľadať.

Malý princ

V nadčasovom príbehu Antoina de Saint-Exupéryho sa zrútil fiktívny pilot na Saharskej púšti, aby sa dostal do konfrontácie s mimozemským človekom, Malým princom. Zdanlivo jednoduchá zápletka vnáša na svoje stránky celoživotné pravdy, pretože Malý princ nabáda pilota, aby sa pozrel pod povrch videného a našiel hlbší zmysel.

“A tu je moje tajomstvo, veľmi jednoduché tajomstvo,” zdôverí sa Malý princ pilotovi. “Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.” Práve tieto kúsky pravdy pomohli tomuto románu obstáť v skúške času.

V Moldavsku je socha Malého princa taká malá, že ju možno ľahko prehliadnuť. Celková výška bronzového pamätníka je asi 11 centimetrov, ale samotný princ je ešte menší. Socha stojí na kovovom plote pri jazere v parku Valea Morilor a nahrádza jednu z ozdôb, ktoré zdobia stĺpiky plota. Ide o to, že všetky ozdoby plotu predstavujú planéty uvedené v románe a Malý princ stojí na svojej domovskej planéte asteroidu “B-612”.

Z ulice Strada Grigore Alexandrescu zíď nižšie ku kovovému plotu pri jazere. Malého princa nájdeš na 23. dekoratívnom stĺpiku. Nezabudni sa dotknúť bronzovej planéty, pretože mnohí veria, že Malý princ môže priniesť šťastie.

Moldavsko ponúka ďalšie miesta

Moldavsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Moldova
Hlavné mesto: Kišiňov
Úradné jazyky: moldavčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 33846 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: moldavský leu
Kód meny: MDL
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”MDL”] MDL
Medzinárodný kód krajiny: MDL/MD
Internetová doména: .md
Predvoľba telefónneho čísla: +373

Blízke miesta do +/- 300km