Skip to content

Milestii Mici

Najväčšia vínna pivnica na svete je 240-kilometrová sieť podzemných jaskýň neďaleko hlavného mesta Moldavska.

Približná doba čítania: 2 minúty

Milestii Mici je podzemný sklad vína v Kišiňove, hlavnom meste Moldavska. V hĺbke 40 až 85 metrov pod zemou sa nachádza najväčšia vínna pivnica na svete, v ktorej sa nachádza príznačne nazvaná “Zlatá kolekcia” s viac ako 2 miliónmi fliaš vína.

V jaskyni sa víno udržiava pri stálej teplote 12 – 14 stupňov Celzia s konštantnou vlhkosťou po celý rok. Toto stabilné prostredie udržiava víno v dokonalom stave a produkuje jedno z najdrahších vyzretých červených vín na svete.

Kolekcia, vytvorená typickým moldavským postupom výroby vína v nadzemnej továrni, sa tiahne viac ako 150 míľ. Je taká veľká, že návštevníci a zamestnanci sa v podzemných priestoroch pohybujú na bicykloch a autách, pričom každá ulica je pomenovaná podľa vína, ktoré sa v nej nachádza. Hoci je zbierka v súčasnosti obrovská, Milestii Mici má stále kam expandovať: V súčasnosti sa využíva len polovica celkovej dĺžky tunelov.

Prehliadky vínnych tunelov Milestii Mici sú k dispozícii každý deň a ochutnávky vína a občerstvenie v jednej z tradične zariadených moldavských degustačných miestností sú k dispozícii v mnohých rôznych turistických balíkoch.

Moldavsko ponúka ďalšie miesta

Moldavsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Moldova
Hlavné mesto: Kišiňov
Úradné jazyky: moldavčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 33846 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: moldavský leu
Kód meny: MDL
Kurz (za 1 € dostaneš): 18.791 MDL
Medzinárodný kód krajiny: MDL/MD
Internetová doména: .md
Predvoľba telefónneho čísla: +373

Blízke miesta do +/- 300km