Skip to content

Park Malého princa

 Približná doba čítania: 2 minúty

Medzi rušnými cestami sa nachádza verejný park so sochami a detským ihriskom, ktoré predstavujú scenérie z knihy Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ z roku 1943. Jedna planéta pre kráľa, druhá pre opilca, tretia pre obchodníka, štvrtá pre nafúkaného muža, piata pre svetlonosa a štvrtá pre zemepisca. Samotný Malý princ stojí na vrchole svojej mohutnej planétky v najväčšom diele pod okrasným altánkom.

Sochy sú farebné a v noci sú osvetlené pre tých, ktorí ich chcú navštíviť po zotmení. Okrem toho sa návštevníci môžu hrať na rôznych kúskoch detského ihriska inšpirovaných knihou vrátane lietadla, ktorým chlapec letí na návštevu každej planéty. Medzi ďalšie umelecké diela patrí ovca, ktorá bola nakreslená pre chlapca, veľké ruky, ktoré strážia park, a had, ktorý požiera slona.

Antoine de Saint-Exupéry bol ženatý so Salvádorčankou Consuelou de Saint-Exupéry, ktorá sa často považuje za jeho múzu pre túto knihu. Predpokladá sa, že je v knihe znázornená ako ruža, ktorú nesie chlapec. Medzi ďalšie potenciálne odkazy na Salvádor patrí zobrazenie sopiek na chlapcovom asteroide. Návštevníci si môžu vychutnať spojenie medzi klasickou knihou a krajinou, v ktorej sa nachádza tento zábavný park.

Salvádor - Krátke info

Miestny názov: El Salvador
Hlavné mesto: San Salvador
Úradné jazyky: španielčina, aztéčtina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 15. september 1821
Rozloha: 21041 km²
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.018 USD
Medzinárodný kód krajiny: SLV/SV
Internetová doména: .sv
Predvoľba telefónneho čísla: +503

Blízke miesta do +/- 300km