Skip to content

Zmrzlináreň Rookwood

Zmrzlináreň v štýle art deco obložená historickými dlaždicami z vlakovej stanice.

Približná doba čítania: 2 minúty

Union Terminal v Cincinnati je jedným z tých šťastných príkladov, keď opustená historická budova našla nový život. Namiesto toho, aby sa budova v štýle art deco stretla s demolačnou guľou, je teraz sídlom viacerých múzeí a nachádza sa v nej neoceniteľná zmrzlináreň s kachličkami Rookwood.

Zmrzlináreň Rookwood

Keď bol terminál Union v roku 1933 otvorený po prvýkrát, príliš sa nelíšil od súčasných letísk. Železničný uzol ponúkal nákupy, reštaurácie a dokonca aj holičstvo. Nádherná kaviareň bola pôvodne čajovňou, hoci čoskoro slúžila ako sídlo USO počas druhej svetovej vojny. Obložená bola pastelovými dlaždicami od historickej cincinnatskej keramickej spoločnosti Rookwood, ktorá obkladala aj stanice newyorského metra. Zakladateľka spoločnosti Rookwood, Maria Longworth Nichols Storerová, vytvorila svoje prvé návrhy podľa japonskej keramiky.

Spočiatku bol Union Terminal centrom aktivít, ale keď popularita železničnej dopravy klesla v prospech leteckej, Union Terminal bol opustený. V roku 1972 bol terminál zatvorený. Dnes už takmer 25 rokov úspešne funguje ako Cincinnati Museum Center a v zmrzlinárni Rookwood sa podáva obľúbená miestna zmrzlina Graeter’s Ice Cream. Veľká časť predajne bola vytvorená podľa vzoru pôvodnej kaviarne v štýle art deco, s retro osvetlenými hodinami a stolíkmi Formica™. Od obkladačiek cez zmrzlinu až po samotnú budovu – všetko je to pohlcujúca oslava histórie Cincinnati.

Spojené štáty ponúka ďalšie miesta

Zmrzlináreň Rookwood

Spojené štáty - Krátke info

Miestny názov: United States
Hlavné mesto: Washington D.C.
Úradné jazyky: angličtina, španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 4. júl 1776
Rozloha: 9833520 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: USA/US
Internetová doména: .us, .gov, .edu, .mil
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km