Skip to content

Múzeum kaučuku

Toto múzeum na mieste bývalej kaučukovej plantáže predstavuje drsné podmienky, ktorým boli vystavení amazonskí zberači kaučuku.

Približná doba čítania: 2 minúty

Múzeum kaučuku sa nachádza 30 minút plavby loďou z Manausu po rieke Rio Negro. Toto múzeum pod holým nebom v Amazónii ukazuje, ako kaučukový boom koncom 19. a začiatkom 20. storočia ovplyvnil životy robotníkov, ako aj tých, ktorí na nich zarábali.

Seringal Museum

Zatiaľ čo dnes je to pokojný “džungľový tábor” ako fungujúca plantáž, pre kaučukových robotníkov to muselo byť hotové peklo. Toto múzeum bolo vytvorené ako kulisa pre film A Selva (Džungľa) z roku 2002 a ukazuje drsné životné a pracovné podmienky robotníkov, ako aj bohatý životný štýl kaučukových barónov.

Seringal Museum

S robotníkmi pracujúcimi v kaučukovom priemysle alebo seringueiros sa zaobchádzalo v lepšom prípade ako s nádenníkmi, v horšom ako s otrokmi. Väčšina ich zárobkov sa vracala kaučukovým barónom, ktorí od nich vyberali poplatky za jedlo, zásoby, nástroje, dopravu a takmer všetko, čo potrebovali. Ak sa kaučukári pokúsili vypestovať si vlastné potraviny, poľovať alebo loviť ryby, buď ich zbili, alebo zabili. V múzeu sa nachádza cintorín, kde boli pochovaní tí, ktorí zomreli.

Seringal Museum

Robotníci pracovali 12 až 18 hodín denne v horúčavách džungle, žili v chatrčiach v džungli a dreli ako otroci, aby sa len viac zadlžili u kaučukových šéfov. Toto múzeum je plné fascinujúcich artefaktov z temnej minulosti kaučukového priemyslu.

Seringal Museum

Brazília ponúka ďalšie miesta

Brazília - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.843 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55

Blízke miesta do +/- 300km