Skip to content

Múzeum lietadiel

Prvé letecké múzeum v Nepále našlo svoj logický domov na tom najneočakávanejšom mieste.

Približná doba čítania: 2 minúty

Komerčný pilot a bývalý príslušník nepálskej armády Bed Upreti vytvoril Múzeum lietadiel Nepálu, aby vniesol cestovný ruch a povedomie do odľahlého regiónu na ďalekom západe Nepálu, a počas prvých rokov fungovania sa mu podarilo zapísať do pamäti všetkých, ktorí sa vybrali do tejto oblasti, aby navštívili očarujúci chrám letectva.

Návštevníci, ktorí sa nachádzajú v trupe 100-miestneho lietadla zaniknutej leteckej spoločnosti Cosmic Air, prichádzajú k vchodu do múzea a privíta ich tabuľka s pokynmi, aby si vyzuli topánky. Po tomto úkone sa otvoria dvere do lietadla a muž oblečený v uniforme stevarda všetkých pozdraví. Prehliadka sa začne vinúť interiérom lietadla. Počas zastávky v pilotnej kabíne lietadla vám sprievodcovia vysvetlia technickejšie aspekty toho, ako sa vlastne ovláda a riadi lietadlo.

Počas celej prehliadky sa na stenách lietadla nachádza viac ako 200 modelov komerčných a stíhacích lietadiel, ktoré postavili miestne deti. Tieto miniatúrne príspevky do múzea existujú ako súčasť iniciatívy Bed Upreti zameranej na prácu s komunitou, ktorej cieľom je posilniť záujem mládeže o letectvo, a to všetko je na druhej strane podporované nadšením nových návštevníkov regiónu vďaka samotnému Múzeu lietadiel.

Nepál ponúka ďalšie miesta

Nepál - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: नेपाल
Hlavné mesto: Káthmandú
Úradné jazyky: nepálčina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 25. september 1768
Rozloha: 147181 km²
Časové pásmo: UTC +5:45
Mena: nepálska rupia
Kód meny: NPR
Kurz (za 1 € dostaneš): 142.234 NPR
Medzinárodný kód krajiny: NP
Internetová doména: .np
Predvoľba telefónneho čísla: +977

Blízke miesta do +/- 300km