Skip to content

Ostrov okupovaný králikmi

Králiky, všade samé králiky. Pre niekoho ideálne miesto. Tento ostrov Japonska je plný králikov ;)

Približná doba čítania: 2 minúty

Ostrov Ōkunoshima je dvanásť minút jazdy trajektom z oblasti Hirošima v Japonsku. Zatiaľ čo piesočnaté a palmové pláže sú ideálne pre rekreantov, ostrov priťahuje davy z iného dôvodu: Králiky. Veľa. A ako sa sem dostali, je záhada.

Medzi rokmi 1929 a 1945 japonská armáda na ostrove Ōkunoshima tajne vyrobila viac ako 6 tisíc ton jedovatého plynu. Niektorí veria, že súčasní králici sú potomkami tých plynom testovaných. Ale riaditeľ múzeá jedovatého plynu trvá na tom, že títo králici nie sú príbuzní s tými z druhej svetovej vojny. Tak odkaľ sú? O králikoch z tohto ostrova koluje mnoho príbehov.

Prvá teória

Králici boli privezení na tento ostrov v roku 1971, pretože miestna základná škola si už nemohla dovoliť ich chovať. A tak na tento ostrov bolo privezených osem králikov. To je ich pôvodný príbeh. Králici boli vypustení a bez prirodzených predátorov sa množili ako …. no, ako králici.

Druhá teória

Pretože sú králici malí a roztomilí, začali sa po náraste turistov chovať a množiť. Teraz králičia populácia narástla. Králici bavia turistov a robí im radosť.

Tak, či tak, táto nová generácia divokých králikov okupuje zem. Vytvárajú nový príbeh oddelený od špinavej minulosti ostrova Ōkunoshima. Ostrov kedysi známi smrťou je teraz známy pre možno najroztomilejšiu vec vôbec. Králici.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km