Rue Obscure

Stredoveká vojenská ulica ukrytá pod pôvabnou francúzskou rybárskou dedinou.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Pod starou štvrťou francúzskej rybárskej dediny ako z pohľadnice sa tiahne skrytá stredoveká ulica. Jediné svetlo, ktoré ožaruje jej staré kamenné múry a osvetľuje jej oblúky, pochádza z umelej žiary lampy alebo z letmého záblesku telefónu okoloidúceho.

Villefranche-sur-Mer, Francúzsko

Ako napovedá jej názov, Rue Obscure je celkom obskúrna. Približne 430 metrov dlhý úsek Chodníka teraz pripomína skôr tunel ako ulicu. Na jej hornej časti boli postavené domy a budovy, ktoré zakrývajú veľký kus tejto ulice pred zrakom a sťažujú jej nájdenie – ak neviete, kde ju hľadať.

Táto stará ulica bola postavená v roku 1260 na vojenské účely. Pôvodne to bola cesta, ktorá umožňovala vojakom ľahko sa presúvať cez dedinu, pričom stropom im bola len obloha nad hlavou. Ako roky plynuli, armáda prestala ulicu využívať. Nakoniec sa stala obeťou urbanizácie, pretože nedostatok miesta spôsobil, že ľudia začali nad ňou stavať.

Villefranche-sur-Mer, Francúzsko

Ale to, že bola ulica zastrešená, neznamená, že sa stratila. Namiesto toho sa premenila na priechod pripomínajúci tunel, ktorým je dnes. Podnikatelia využívali tento vlhký, tmavý priestor ako provizórnu vínnu pivnicu a obyvatelia mesta ho dokonca kedysi používali ako miesto, kde mohli ustajniť svoje osly a kozy.

Villefranche-sur-Mer, Francúzsko

Francúzsko ponúka ďalšie miesta

Francúzsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: France
Hlavné mesto: Paríž
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Rozloha: 668763 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: FRA/FR
Internetová doména: .fr
Predvoľba telefónneho čísla: +33

Blízke miesta do +/- 300km