Skip to content

Ruské múzeum vodky

Minulosť, prítomnosť a budúcnosť alkoholu v Rusku. Keď sa povie Rusko, každý si predstaví vodku. A v Petrohrade je jediné múzeum ruskej vodky na svete.

Približná doba čítania: 2 minúty

Znovu otvorené v roku 2008, Ruské múzeum vodky, v druhom najväčšom ruskom meste Petrohrad, skúma výrobu, balenie, rituály a kultúru obľúbeného nápoja v krajine.

Od najjarnejších koreňov nápoja až po vývoj jeho výroby a spotreby, múzejné fľaše, zátky,… to všetko nájdeš na displejoch vysvetľujúce dôležitosť vodky pre ruskú identitu. Existujú rady a rady prázdnych fliaš najrôznejších tvarov od ľudských postáv po guľomety a rozsiahle zbierky tradičných pohárov na vodku, ktoré sa používajú na konzumáciu vodky. Pozoruhodná je aj rozmanitá zbierka vystavených zátok, ktoré majú tvar hláv, zvierat a bájnych tvorov. Informačné displeje vysvetľujú vznik a históriu vodky. Pomocou voskových figurín je vyrozprávaný príbeh o jej ruskom pôvode a neskôr dlhoročnej ruskej nadvláde v oblasti výroby vodky vrátane regulácie toho, kto môže tento nápoj vyrábať až po vývoj národného štandardu kvality tohto nápoja.

Hostia, ktorí sa zúčastnia prehliadky múzea ruskej vodky, sa nemusia obávať, že ich objavovanie histórie vodky bude suchým zážitkom, pretože každá prehliadka je doplnená ochutnávkou vodky, kde môžu hostia ochutnať pravú ruskú vodky. K dispozícii je tiež priľahlý obchod so suvenírmi, kde si môžeš kúpiť vodku.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): 97.105 RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km