Skip to content

Múzeum hygieny

Toto ruské múzeum zdôrazňuje dôležitosť udržiavania čistoty a má dokonca jedného z Pavlovových psov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Múzeum hygieny (predtým Múzeum dobrého zdravia), ktoré vzniklo za sovietskej vlády, sa venuje vzdelávaniu verejnosti o nebezpečenstve baktérií, chorôb a iných vedľajších účinkov špiny, ako aj, čo je zvláštne, jednému z Pavlovových psov.

Keďže pôvodné múzeum bolo založené v roku 1919 ako verejná zdravotnícka služba, súčasné múzeum nesie všetky znaky hrôzostrašných lekárskych praktík a strachu zo začiatku 20. storočia. Medzi sklenenými vitrínami plnými lebiek a kúskov voskovej anatómie sa nachádzajú pohyblivé sklenené modely muža a ženy doplnené o rôzne vnútorné orgány, ktoré si možno pozrieť, ako aj niektoré údajne ponuré expozície týkajúce sa šírenia pohlavných chorôb. Mnohé z expozícií sa týkajú “zlozvykov” a ich následkov, ale potom múzeum návštevníkom zvláštne predstaví jedného z pôvodných Pavlovových psov, vypchatého a vystaveného v sklenenej vitríne, priviazaného za každú nohu rovnako ako pri pôvodných Pavlovových experimentoch. Táto vedecká celebrita je prezentovaná zdanlivo bez kontextu.

Múzeum hygieny, St. Peterburg

Petrohrad je mesto s bohatou históriou, v ktorom nie je núdza o múzeá, ale Múzeum hygieny je možno jediné, ktoré ponúka možnosť prezrieť si svetoznámeho psa v rovnakej exkurzii ako varovné expozície pohlavných orgánov.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km