Skip to content

Santo Daime a ceremoniál Ayahuasca

Centrum halucinogénneho amazonského náboženstva

Približná doba čítania: 2 minúty

Pre prívržencov náboženstva Santo Daime je prudké vylučovanie telesných tekutín nielen pravidelným, ale hlavne žiadúcim zážitkom. Santo Daime vzniklo v 30. rokoch 20. storočia ako cirkev s prvkami kresťanstva, šamanizmu a animizmu. Boca do Acre je Mekkou tohoto psychedelického náboženstva, do ktorého sa na ceremónie schádzajú ľudia z celého sveta. V cirkvi je dôležitý rituál konzumácie psychedelické liany ayahuasca. Hoci sa ayahuasca používa pri liečení, sebepovznesení a ako pomôcka spirituálneho spojenia, brazílska vláda ju považuje za legálnu.

Počas rituálov, ktoré začínajú večer a trvajú celú noc, sú účastníci rozdelení podľa pohlavia, veku a niekedy sa taktiež vyčleňuje skupina panicov a panien. Následne sa podávajú poháre vyvarenej ayahuascy. Zatiaľčo duchovní vodcovia spievajú a modlia sa, droga začne pôsobiť a účastníkov ovládnu halucinácie, stratia motorické funkcie a hlavne sa začne prejavovať prudké zvracanie a hnačka. To je v cirkvi Santo Daime vítané, pretože týmto spôsobom vraj z tela odchádzajú zlí duchovia.

Ayahuasca

Ayahuasca láka turistov do Brazílie, Peru a Ekvádora, kde miestny šamani pre tieto skupiny organizujú rituály. Priebeh rituálov je veľmi individuálny, mnohí však tvrdia, že sa vrátili do traumy z detstva, opustili svoje ego a nasledujúceho dňa sa prebudili s pocitom kľudu a vyrovnanosti. Ostatí si pamätajú len zvracanie.

Brazília ponúka ďalšie miesta

Santo Daime a ceremoniál Ayahuasca

Brazília - Krátke info

Miestny názov: Brasil
Hlavné mesto: Brazília
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 7. september 1822
Rozloha: 8515767 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: real
Kód meny: BRL
Kurz (za 1 € dostaneš): 5.261 BRL
Medzinárodný kód krajiny: BRA/BR
Internetová doména: .br
Predvoľba telefónneho čísla: +55