Skip to content

Sirocco

Táto "sopečná reštaurácia s celodennou prevádzkou" sa nachádza priamo na pláži.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na bielej piesočnatej pláži je nápis „VOLCANIC FOOD“. Je to efektívne označenie, ktoré priťahuje okoloidúcich, aby položili predpokladanú ďalšiu otázku: Čo je to vulkanické jedlo?

Sirocco, reštaurácia na pláži na pobreží Egejského mora, pripravuje časť svojho menu v pieskovej kuchyni poháňanej geotermálnou energiou. Personál ukladá homáre, jahňacie mäso a kalamáre pod horúci piesok, kde pomalé teplo – mäso sa často varí celú noc – vytvára jedinečné chute a textúry. Je to vhodná tradícia pre Milos, sopečný ostrov, ktorý vznikol zo sedimentov, piesku a skál, ktoré sa spojili pred viac ako dvoma miliónmi rokov.

Sirocco

Na jedálnom lístku nájdete homárové špagety, grilované kalamáre s pestom a paradajkovým chutney, pečené jahňacie stehno marinované v rozmaríne, cesnaku a oregane a čerstvé ryby ulovené v ten deň a jednoducho pokvapkané citrónovou šťavou a olivovým olejom. Kuchyňa tiež nosí pokrmy do reštaurácie z pece na drevo, takže ak máte chuť na vulkanickú kuchyňu, nezabudnite sa opýtať obsluhy, ktoré jedlá sa pripravujú v piesku.

Grécko ponúka ďalšie miesta

Sirocco

Grécko - Krátke info

Miestny názov: Ellás
Hlavné mesto: Atény
Úradné jazyky: gréčtina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 25. marec 1821
Rozloha: 131957 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: GRC/GR
Internetová doména: .gr
Predvoľba telefónneho čísla: +30

Blízke miesta do +/- 300km