Skip to content

The Rock

Táto reštaurácia sa nachádza na vrchole skaly na pláži Michamvi Pingwe a počas prílivu sa stáva samostatným ostrovom.

Približná doba čítania: 3 minúty

Reštaurácia The Rock, ktorá kedysi stála na mieste rybárskeho stanovišťa, sa nachádza na vrchole skaly pri východnom pobreží ostrova Unguja v súostroví Zanzibar. Podnik sa nachádza na takzvanom “prílivovom ostrove” – pri odlive sa týči nad pieskom na pláži Michamvi Pingwe, ale pri prílive sa stáva ostrovom. V závislosti od dennej doby sem cestujúci prichádzajú pešo alebo loďou.

Po vystúpení po drevenom schodisku, ktorým sa dostanete ku vchodu, si stravníci vychutnávajú nerušený výhľad na Indický oceán od jedného z dvanástich útulných stolov pod strechou palmy Makuti. Návštevníci popíjajú koktaily na zadnej terase, ktorá je v určitých hodinách z troch strán obklopená tyrkysovou vodou. V reštaurácii sa podávajú obedy aj večere, takže hostia si môžu načasovať rezerváciu jedla podľa požadovanej úrovne prílivu a odlivu.

The Rock Restaurant Zanzibar

V jedálnom lístku, ktorý je z veľkej časti inšpirovaný európskou kuchyňou, sa zdôrazňujú miestne morské plody a domáce cestoviny. Šéfkuchári reštaurácie The Rock ponúkajú hosťom výber z celosvetovo uznávaných možností, ale zároveň sa snažia do každého jedla preniesť chute Zanzibaru a okolitého regiónu. Rybie carpaccio sa podáva s kokosom, limetkou a čili papričkami. Väčšina dezertov (od čokoládovej salámy až po ananásové flambé) je doplnená zmrzlinou “Zanzibar spices”. Hovädzie mäso, korenie a zelenina sa pestujú v okolí.

The Rock Restaurant Zanzibar

Hoci je stravovanie v reštaurácii The Rock exponenciálne drahšie ako inde na Zanzibare, reštaurácia, ktorá bola otvorená v roku 2010, sponzoruje nadáciu Kichanga. Táto organizácia, založená v roku 2005, učí členov komunity plávať a zameriava sa na množstvo programov udržateľnosti vrátane triedenia a recyklácie odpadu.

Tanzánia ponúka ďalšie miesta

Tanzánia - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Tanzania
Hlavné mesto: Dodoma
Úradné jazyky: swahilčina, angličtina
Štátne zriadenie: federatívna republika
Dátum vzniku: 26. apríl 1964
Rozloha: 947303 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: tanzánijský šiling
Kód meny: TZS
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR TZS
Medzinárodný kód krajiny: TZA/TZ
Internetová doména: .tz
Predvoľba telefónneho čísla: +255

Blízke miesta do +/- 300km