Skip to content

Vyhliadkový tunel Bund

Táto psychedelická turistická pasca je pomalým zostupom do šialenstva.

Približná doba čítania: 2 minúty

Keď chcete prejsť cez rieku Chuang-pchu v rušnej šanghajskej štvrti Bund, môžete buď nasadnúť na cenovo výhodné metro, alebo sa môžete vydať na psychedelickú cestu vyhliadkovým tunelom Bund.

Bund Sightseeing Tunnel

Tunel, ktorý sa nachádza pod ikonickou vežou Oriental Pearl Tower, bol postavený ako jedna z hlavných turistických atrakcií Bund a stále priťahuje veľké množstvo turistov napriek tomu, že stojí viac ako desaťkrát toľko ako metro. Aj keď turisti získajú dosť ohromujúci (aj keď zastaraný) zážitok. Po nasadnutí do malého futuristického železničného vozňa sa cestujúci pomaly vezú tunelom, ktorý je pokrytý pulzujúcimi, blikajúcimi svetlami, ktoré sa snažia simulovať let nejakou alternatívou vesmíru nasiaknutého kyselinou. Bombardovanie blikajúcimi svetlami a farbami sprevádza dosť zlovestná zvuková stopa prerušovaná občasnou interpretáciou anglických slov ako “…shining star…” a “…hell…”. Nie je jasné, či sa jazda snaží vyvolať údiv alebo hrôzu, ale obe reakcie sa zdajú byť primerané.

Napriek svojmu názvu “vyhliadkový tunel Bund” neponúka žiadne šanghajské pamiatky okrem vlastného zmyslového bombardovania. Celá jazda trvá len necelých päť minút, ale ohromujúca svetelná šou by mohla mať oveľa trvalejšie účinky.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.77 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86