Skip to content

Šanghajský filmový park

Šanghajský filmový park je pracovné filmové a televízne štúdio založené na maximálnu vernosť repliky Nanjing Road, slávnej Šnaghajskej nákupnej zóny z roku 1930. Kulisy predstavujú ikonické budovy z centra Šanghaja, ako je napríklad päť-podlažný obchodný dom Sincere Company.

Ulica bola postavená kvôli filmu režisérky Chan Kaige Temptress Moon s Gong Li a Leslie Cheung. Kulisy boli v priebehu rokov opakovane použité pre množstvo inscenácií, ako napríklad The White Countess alebo Múmia: Hrob dračieho cisára. Park bol rozšírený o ďalšie ulice pre filmy Ang Lee’s, Lust, Caution.

Rozsiahly rodinný epos je súčasne svedectvom rozpadu a krízy čínskej spoločnosti na počiatku dvadsiatich rokov minulého storočia. Upadajúci lesk rekonštruovaného Šanghaja, mesta čínskej dynastie Pang plného lagún, symbolizuje rozpad starých poriadkov a zmätok novej doby, zatiaľ čo sexuálna túžba postáv vyjadruje neočakávaný výkrik po osobnej slobode.

Temptress Moon (Zvodný mesiac)
Šanghajský filmový park

Dnes sa park používa hlavne na natáčanie historicky založených scénach. Stal sa tiež obľúbeným miestom pre svadobné a zásnubné fotografie vyhotovené v dobovom oblečení. Návštevníci sa môžu voľne pohybovať a často naraziť aj na filmové štáby natáčajúce nejakú scénu.

4915 Beisong Hwy, Chedunzhen, Songjiang Qu, Shanghai Shi, China
31.010438,121.311704
Navštív web stránku
Stiahni si KML súbor
Čína - Krátke info

Čung-kuo
Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.217 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86

Blízke miesta do +/- 300km