Skip to content

Šanghajský filmový park

Toto filmové štúdio a zábavný park sa považuje za jedno z najväčších natáčacích miest v Číne

Približná doba čítania: 2 minúty

Šanghajský filmový park je pracovné filmové a televízne štúdio založené na maximálnu vernosť repliky Nanjing Road, slávnej Šnaghajskej nákupnej zóny z roku 1930. Kulisy predstavujú ikonické budovy z centra Šanghaja, ako je napríklad päť-podlažný obchodný dom Sincere Company.

Ulica bola postavená kvôli filmu režisérky Chan Kaige Temptress Moon s Gong Li a Leslie Cheung. Kulisy boli v priebehu rokov opakovane použité pre množstvo inscenácií, ako napríklad The White Countess alebo Múmia: Hrob dračieho cisára. Park bol rozšírený o ďalšie ulice pre filmy Ang Lee’s, Lust, Caution.

Rozsiahly rodinný epos je súčasne svedectvom rozpadu a krízy čínskej spoločnosti na počiatku dvadsiatich rokov minulého storočia. Upadajúci lesk rekonštruovaného Šanghaja, mesta čínskej dynastie Pang plného lagún, symbolizuje rozpad starých poriadkov a zmätok novej doby, zatiaľ čo sexuálna túžba postáv vyjadruje neočakávaný výkrik po osobnej slobode.

Temptress Moon (Zvodný mesiac)
Šanghajský filmový park

Dnes sa park používa hlavne na natáčanie historicky založených scénach. Stal sa tiež obľúbeným miestom pre svadobné a zásnubné fotografie vyhotovené v dobovom oblečení. Návštevníci sa môžu voľne pohybovať a často naraziť aj na filmové štáby natáčajúce nejakú scénu.

Čína ponúka ďalšie miesta

Čína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Čung-kuo
Hlavné mesto: Peking
Úradné jazyky: čínština
Štátne zriadenie: ľudovodemokratická republika
Dátum vzniku: 1. október 1949
Rozloha: 9596961 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: jüan
Kód meny: CNY
Kurz (za 1 € dostaneš): 7.773 CNY
Medzinárodný kód krajiny: CHN/CN
Internetová doména: .cn
Predvoľba telefónneho čísla: +86