Skip to content

Zlatá žaba zo stanice Hakata

Povráva sa, že ak zbadáte túto malú zlatú žabku, ktorá sa skrýva na viditeľnom mieste, čaká vás veľké šťastie.

Približná doba čítania: 2 minúty

V japonskej kultúre sú žaby už od dávnych čias symbolom šťastia. Jednak sa spájajú s dažďom, ktorý je potrebný na pestovanie ryže, a jednak sa považujú za posla viacerých božstiev. Okrem toho japonské slovo pre žabu je homofónne so slovom, ktoré znamená “vrátiť sa”: kaeru. Vďaka tejto slovnej hračke sa verí, že žaby prinášajú ochranu cestujúcim, kým sa nevrátia domov, a prinášajú späť zdravie a peniaze, ktoré človek minul.

Zlatá žaba

Na stanici Hakata, ktorá je jedným z hlavných dopravných uzlov vo Fukuoke, sa na viditeľnom mieste skrýva malá zlatá žabka a hovorí sa, že tomu, kto ju nájde, prinesie šťastie.

Zlatá žabka, ktorú navrhol sochár Satoshi Yabuuchi, všeobecne známy ako tvorca maskota prefektúry Nara, postavičky Sento-Kun, bola skromne odhalená pri dokončení nákupného centra stanice JR Hakata City v roku 2011. Odvtedy sa bez povšimnutia väčšiny cestujúcich šplhá po stene budovy. Myšlienka, ktorá stála za jej vznikom, bola, že človek by mal chodiť so vztýčenou hlavou, inak mu v živote ujdú pekné veci.

Zlatá žaba

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 168.541 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81

Blízke miesta do +/- 300km