Skip to content

007 Múzeum – Nybro

Je považované za prvé múzeum venované filmom 007 na svete.

Približná doba čítania: 2 minúty

James Bond je už desaťročia jednou z najznámejších fiktívnych postáv filmového priemyslu, pričom agenta MI6 s povolením zabíjať stvárnili Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan a Daniel Craig.

007 Múzeum

Gunnar Schäfer, ktorý stojí za Múzeom 007, je zberateľom predmetov súvisiacich s Jamesom Bondom od 80. rokov 20. storočia. Všetko sa to začalo ako spôsob, ako sa vyrovnať so stratou svojho otca, muža, ktorý bojoval počas druhej svetovej vojny rovnako ako predstaviteľ Jamesa Bonda Ian Flemming. Schäfer si predstavoval, ako jeho otec žil životom tajného agenta, a čoskoro jeho záujem ešte vzrástol.

Keď sa jeho zbierka suvenírov 007 rozrástla, Schäfer si uvedomil, že na svete neexistujú žiadne trvalé expozície suvenírov 007, a rozhodol sa otvoriť svoje múzeum. V roku 2007 si dokonca oficiálne zmenil meno na Gunnar Bond James Schäfer.

V Múzeu 007 v Nybre sa nachádza rozsiahla zbierka memorabílií 007 a skutočných rekvizít z nahrávok filmov, pričom jednou z nich je vznášadlo použité pri nakrúcaní filmu Die Another Day z roku 2002.

Švédsko ponúka ďalšie miesta

Švédsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Sverige
Hlavné mesto: Štokholm
Úradné jazyky: švédčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 450295 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: švédska koruna
Kód meny: SEK
Kurz (za 1 € dostaneš): 11.652 SEK
Medzinárodný kód krajiny: SWE/SE
Internetová doména: .se
Predvoľba telefónneho čísla: +46

Blízke miesta do +/- 300km