Skip to content

Čajová záhrada a továreň BOH

Najväčšia čajová plantáž v juhovýchodnej Ázii poskytuje nádherné výhľady a čaj pre okolité krajiny.

Približná doba čítania: 2 minúty

Najväčšia čajová plantáž BOH v Malajzii sa rozprestiera na obrovskej ploche, ktorá dodáva takmer všetok čaj pre značný dopyt do okolitých krajín. Je tiež nabitá prírodnými krásami, ktoré sú jej vlastné.

Plantáž, ktorú počas britskej koloniálnej éry založil britský obchodník J. A. Russel, sa od roku 1929 značne rozrástla. Z malého pozemku v Habu sa rozšírila na hektáre plôch na pestovanie čaju v Cameron Highlands. Chladné podnebie a bohatá pôda tejto provincie poskytujú úrodnú pôdu na pestovanie čaju.

Názov BOH pochádza z “Bohea”, kopcov v provincii Fujian, kde sa pôvodne predpokladalo, že bol čaj objavený. Počas druhej svetovej vojny bolo panstvo obsadené Japoncami a z veľkej časti opustené. Po vyhlásení nezávislosti Malajzie od Britského impéria v roku 1957 mnohí britskí plantážnici krajinu opustili. Russelovci však v Malajzii zostali a spoločnosť sa rozrástla, keď získali niekoľko ďalších čajových fariem. Dnes je čajová plantáž BOH s rozlohou viac ako 8 000 akrov najväčšou v juhovýchodnej Ázii.

Spoločnosť BOH tiež spracováva svoju úrodu vo vlastnej továrni v Sungai Palas. Na tom istom mieste sa nachádza vlastná kaviareň a obchod so suvenírmi, kde si hostia môžu zakúpiť odrody čaju produkované v továrni.

Malajzia ponúka ďalšie miesta

Malajzia - Krátke info

, vlajka

Hlavné mesto: Kuala Lumpur
Úradné jazyky: malajčina, angličtina, čínština
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 31. august 1957
Rozloha: 330803 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: ringgit
Kód meny: MYR
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR MYR
Medzinárodný kód krajiny: MY
Internetová doména: .my
Predvoľba telefónneho čísla: +60

Blízke miesta do +/- 300km