Čajová usadlosť Kolukkumalai

Najvyššie položená čajová usadlosť na svete, ktorá sa nachádza vo výške viac ako 2 400 metrov, láka návštevníkov svojimi produktmi aj panoramatickým výhľadom.

Približná doba čítania: [cas_citania]

Tridsaťpäť kilometrov za indickým mestom Munnar sa nachádza čajová usadlosť Kolukkumalai, ktorá je postavená vysoko na strmom hrebeni, ktorý sa týči nad rovinami Tamilnádu. S výškou približne 2 400 metrov nad morom je to najvyššie položená čajová usadlosť na svete. Táto usadlosť je známa svojimi vynikajúcimi, aromatickými čajmi, ale aj panoramatickým výhľadom a drsnými horami, ktoré ju obklopujú.

Je vzdialená – cesta do Kolukkumalai z Munnaru trvá približne 90 minút – ale za jasných nocí môžete z usadlosti vďaka jej výške vidieť Kodaikanal. “Omladzujúci čerstvý vzduch je na tomto mieste požehnaním, ale život je veľmi jednoduchý,” píše sa v jednej recenzii od návštevníka. “Ich svet sa točí okolo ich domovov a práce.”

Manufaktúra v centre sídla stojí už niekoľko generácií, bola postavená pred viac ako 70 rokmi. Aj dnes sa v nej používajú tradičné techniky, ktoré slúžia ako lákadlo pre milovníkov čaju. Ortodoxná výroba čaju je sedemfázový proces, ktorý zahŕňa zvliekanie, rolovanie, preosievanie, fermentáciu, sušenie, extrakciu vlákien a triedenie. Všetky tieto práce prebiehajú v malej továrni, ktorá sa nezmenila od 30. rokov 20. storočia, keď ju postavili Briti.

Táto usadlosť sa v roku 2005 stala víťazom súťaže Southern Tea Competition of the Golden Leaf India Awards.

India ponúka ďalšie miesta

India - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: India
Hlavné mesto: Naí Dillí
Úradné jazyky: hindčina, angličtina, 21 miestnych jazykov
Štátne zriadenie: federatívna parlamentná republika
Dátum vzniku: 26. júl 1950
Rozloha: 3287263 km²
Časové pásmo: [actual_time]
Mena: indická rupia
Kód meny: INR
Kurz (za 1 € dostaneš): [prepocet_kurzu mena=”INR”] INR
Medzinárodný kód krajiny: IND/IN
Internetová doména: .in
Predvoľba telefónneho čísla: +91

Blízke miesta do +/- 300km