Skip to content

Milonga Nueva

Táto retro kaviareň je pozostatkom japonskej povojnovej mánie argentínskeho tanga.

Približná doba čítania: 3 minúty

Tokijská štvrť Jimbocho je známa svojimi desaťročiami starými kaviarňami. Viedenská káva bola prvýkrát predstavená japonskej verejnosti v roku 1953 v Ladrio, jednom z kaviarenských podnikov nachádzajúcich sa v úzkej uličke. Tento bohatý, silný nápoj sa rýchlo stal veľmi obľúbeným nespočetného množstva spisovateľov, umelcov, vydavateľov, bibliofilov a vysokoškolských študentov, ktorí si ho obľúbili, pretože zostal horúci pod hrubou vrstvou šľahačky, keď sedeli a diskutovali celé hodiny.

Retro kaviareň v Tokiu

V tom istom roku otvorila kaviareň sesterskú prevádzku priamo cez ulicu s názvom “Milongo”, ktorá sa propagovala ako kaviareň s argentínskym tangom. Dnes sa môže zdať, že ide o okrajový žáner, ale povojnové Japonsko bolo v tom čase uprostred tanečnej mánie. Jeho vplyvy sú zrejmé aj v niektorých populárnych hudobných dielach neskoršej éry Shōwa.

Milonga si svoj hudobný motív udržala aj v priebehu rokov, dokonca aj po tom, čo táto horúčka inde takmer vymizla. Dodnes v nej stále hrá hudba argentínskeho tanga na vinyloch, ktorá napĺňa príjemne osvetlenú miestnosť príjemným latinským pokrikovaním a fonografickým praskaním.

Retro kaviareň v Tokiu

V roku 1995 prešla kaviareň rozsiahlou rekonštrukciou a premenovala sa na Milonga Nueva: nová Milonga. Teraz sa v nej začala podávať káva pražená na drevenom uhlí a množstvo značiek piva z celého sveta, aj keď hudba zostala. Interiér dodnes zdobí pôsobivá zbierka historických LP platní, kníh, fliaš a podšálok.

V roku 2023 sa Milonga Nueva musela presťahovať, pretože pôvodná budova s tehlovými stenami vekom chátrala. Našťastie sa duchovne ani fyzicky nevzdialila oveľa ďalej. Aj keď teraz sídli v novšej budove, atmosféra sa drasticky nezmenila; argentínske tango stále hrá celý deň a v ponuke je dymová káva a dobrý výber piva spolu s preslávenou pizzou, kari na japonský spôsob a sušienkami.

Retro kaviareň v Tokiu

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 169.455 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81