Skip to content

Tematický park syrov Imsil

Zábavný park s rozlohou 32 hektárov venovaný všetkým veciam okolo syra. 

Približná doba čítania: 2 minúty

Ešte pred niekoľkými desaťročiami mnohí ľudia v Kórei o syre nikdy nepočuli, nehovoriac o tom, že by ho ochutnali alebo vyrobili. Zábavný park s rozlohou 32 hektárov v malom okrese Imsil je teraz vyjadrením lásky krajiny k tomuto jedlu.

Imsil, Južná Kórea

Zavedenie syra do kórejskej kuchyne sa datuje do roku 1958, keď belgický kňaz prišiel ako misionár do Imsilu v regióne Jeollabuk-do, kde choval kozy a začal vyrábať vlastný syr. Guvernér Imsilu ho požiadal, aby túto zručnosť naučil celú komunitu. A tak sa Imsil stal mekkou syra v Kórei.

Tematický syrový park Imsil, otvorený v roku 2004, je syrovým rajom, kde sa môžete dozvedieť o tomto lahodnom mliečnom výrobku, vyrábať ho a jesť, zviezť sa na šmykľavke okolo kôz do Syrovej krajiny a prejsť sa po chodníkoch a pozrieť si stavby so syrovými kolesami a rôzne kreslené sochy, ktorými je park posiaty.

V parku sa nachádza niekoľko “syrových zážitkových” centier, kde si môžete vyrobiť syr, továreň na spracovanie mlieka, miestny špecializovaný obchod, dve reštaurácie a vedecké laboratórium, ktoré skúma rôzne metódy výroby najlepšieho syra.

Kórejská republika ponúka ďalšie miesta

Kórejská republika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Hanguk
Hlavné mesto: Soul
Úradné jazyky: kórejčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 15. august 1948
Rozloha: 100210 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: kórejský won
Kód meny: KRW
Kurz (za 1 € dostaneš): 1488.161 KRW
Medzinárodný kód krajiny: KOR/KR
Internetová doména: .kr
Predvoľba telefónneho čísla: +82

Blízke miesta do +/- 300km