Skip to content

Hrob dievčaťa, ktorá zomrela dvakrát

Smutný príbeh o mladom dievčati, ktoré bolo pochované zaživa...

Približná doba čítania: 2 minúty

Väčšina návštevníkov vyráža na nádherný barokový cintorín Recoleta, aby si obzreli hrob Evy Perónovej. Len kúsok od nej smerom na juh však leží ďalšia zaujímavá krypta. Tá patrí Rufine Cambaceresovej, dievčaťu, ktorá zomrela dvakrát.

V roku 1902 sa Rufina v deň svojich 19. narodenín chystala na večierok, keď stratila vedomie a zvalila sa na zem. Traja lekári ju prehlásili za mŕtvu. Dievča bolo položené do rakvy, prebehol pohreb a ona bola zapečatená vo vnútri mauzólea na cintoríne Recoleta.

portrét

O pár dní neskôr do hrobky vstúpil zamestnanec cintorína, pretože si všimol poničenia vchodu. Muž mal podozrenie, že sa do mauzólea vlúpali vykrádači hrobov, otvoril preto rakvu dievčaťa a zistil, že je zvnútra poškriabaná. Rufina bola pochovaná zaživa. Keď sa v rakve prebudila, snažila sa z vlastnej hrobky nejako dostať a zúrivo škriabala na veko rakvy, načo zomrela na zástavu srdca.

Rovnako ako ďalšie historky o ľuďoch pochovaných zaživa sa aj Ruffin príbeh rozrástol o pikantné detaily. Podľa jednej verzie jej prvú „smrť“ zapríčinilo škandálne zistenie, že dievčin priateľ je zároveň i tajným milencom svojej vlastnej matky.

Nech už je niektorý z príbehov o smrti pravdivý alebo nie, Rufinina hrobka stojí za pozretie. je na nej vytesaná socha dievčaťa, ktorá drží zavreté dvere mauzólea, z ktorého sa v skutočnosti snažila dostať.

Argentína ponúka ďalšie miesta

Hrob dievčaťa, ktorá zomrela dvakrát

Argentína - Krátke info

Miestny názov: Argentina
Hlavné mesto: Buenos Aires
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 9. júl 1816
Rozloha: 2780400 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: argentínske peso
Kód meny: ARS
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR ARS
Medzinárodný kód krajiny: RA
Internetová doména: .ar
Predvoľba telefónneho čísla: +54

Blízke miesta do +/- 300km