Skip to content

Kojo

Toto podzemné miesto je možno stelesnením japonských barokových retro kaviarní.

Približná doba čítania: 2 minúty

Kissaten je kaviareň v japonskom štýle, ktorá vznikla pred druhou svetovou vojnou. Kedysi, v 20. rokoch 20. storočia, bol tento pojem masovo rozšírený a dnes označuje retro kaviarne európskeho typu, ktoré majú nostalgickú atmosféru éry Šówa (1926-1989). Mnohé z nich naďalej existujú v dobe minulej, ktorá nepozná wi-fi, alternatívne mlieka ani objednávky so sebou.

Kojo (oficiálne sa používa názov Kojyo), ktorý sa nachádza v stále populárnej štvrti Ueno, je možno najokázalejšou z takýchto špecializovaných kaviarní, pretože je archetypom takzvaných shiro-kei alebo kissaten “hradného typu”. Takýto typ kaviarne sa vyznačuje ozdobnými, žiarivými svietidlami, európskym umením a klasickou hudbou a Kojo plne zodpovedá svojmu názvu, ktorý doslova znamená “starý hrad”.

Vo vnútri nájdete veľký organ Yamaha Electone, masku Tutanchamóna, krištáľové lustre a obrovské vitrážové okno v štýle Art Deco. Obrovské kamenné dosky a umelé rastliny rozdeľujú miestnosť, vďaka čomu Kojo pôsobí, akoby, citujúc recenzenta na Japan Travel, ” bol zmesou medzi nejakou horskou jaskyňou a juhoeurópskym kostolom”.

Kojo, Tokio, Japonsko

Dnes sú tieto štýlové návraty v kontraste s nedávnym prílivom kaviarní tretej vlny (mnohé z nich sú typu Starbucks). Po vystúpení z vlaku v Ueno sa zatúlajte do tohto portálu zastaraného európskeho sna a pri viedenskej káve alebo charakteristickom mliečnom koktejli kaviarne premýšľajte o dávnych dizajnérskych ilúziách.

Japonsko ponúka ďalšie miesta

Japonsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: 日本
Hlavné mesto: Tokio
Úradné jazyky: japončina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 377973 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: jen
Kód meny: JPY
Kurz (za 1 € dostaneš): 169.308 JPY
Medzinárodný kód krajiny: JP/JPN
Internetová doména: .jp
Predvoľba telefónneho čísla: +81