Skip to content

Moskovská kaviareň vyzerá ako 2D komiksový svet

Vstúpiť do tejto kaviarne je ako hrať vo vlastnom animovanom filme.

Približná doba čítania: 2 minúty

Chcel si niekedy vstúpiť do svojej obľúbenej kresby? V kaviarni Café Bw to môžeš urobiť a ešte si dať aj latte. Táto kaviareň inšpirovaná kreslenými filmami, ktorá má pobočky v Moskve a Petrohrade, sa rýchlo stala obľúbeným miestom miestnych obyvateľov pre svoju nápaditú výzdobu.

Keď návštevníci vstúpia dovnútra, privíta ich čiernobiely interiér od steny k stene. Všetko vnútri Café Bw vrátane podlahy a nábytku je vymaľované kreslenými čiarami. “Vznikol nápad vytvoriť miesto, ktoré by bolo zaujímavé najmä svojím interiérom (samozrejme, s dobrou kávou). Renovácia trvala niečo vyše mesiaca a spotrebovalo sa približne 100 kg farby,” hovorí Solbon, tvorca a majiteľ Café Bw.

“Odvtedy sú naši zákazníci nadšení! Ľudia k nám zámerne prichádzajú, aby si urobili nezvyčajné fotografie. Aj naši zamestnanci sú z diela nadšení a niektorí dokonca čakali mesiace na voľné pracovné miesta.” Na stenách kaviarne sú kresby izbových rastlín, okná so závesmi, rady kníh, zarámované umelecké diela, pec, hodiny a ďalšie. Okrem toho môžu hostia interaktívne pracovať s niektorými inštaláciami, napríklad s “plošne vyzerajúcim” klavírom alebo “kresbou” telefónu.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7