Skip to content

Vrak lode Rio

"Havária" lode sa stala pre miestnych úžasnou atrakciou. Asi nič iné zaujímavého tam nemajú.

Približná doba čítania: 2 minúty

V decembri 2018 Čierne more zažilo veľa zvláštnych búrok, ale jedna sa stala osudnou nákladnej lodi Rio. Počas jednej mohutnej búrky sa plavila loď Rio pri pobreží Ruska, keď posádka narazila na plytčinu. Okamžite volali do prístavu v neďalekom Novorossijsku o pomoc.

Z dôvodu poveternostných podmienok nemohli vlečné záchranné remorkéry z prístavu vyplávať. Jedinou ďalšou možnosťou pre posádku bolo, naviesť loď na plytčinu, aby sa zabránilo ďalším škodám. To sa im aj úspešne podarilo a loď Rio “zaparkovali” v piesočnatej zátoke neďaleko Kabardinky. Loď už neutrpela žiadne poškodenia a posádka bola kompletne zachránená.

Po usadení na plytčine, sa loď už nedokázala pohnúť a odvtedy zostala na danom mieste. Spoločnosť, ktorá loď vlastní, má síce plány na vytiahnutie lode a jej opätovné spustenie, ale náklady na vytiahnutie sú cenovo neporovnateľné s cenou samotnej lode. V konečnom dôsledku loď Rio naďalej stojí na mieste a stala sa skutočnou miestnou atrakciou.

Tento neobvyklý pohľad už prilákal veľa ľudí a preslávil dedinu Kabardinka. Ľudia z ďalekého okolia navštevujú túto pláž, len aby si mohli zblízka obzrieť vrak lode.

Loď z roku 1985 sa plavila pod vlajkou Togo a smerovala do rumunského mesta Constanța. Jej rozmery sú úchvatné: Na dĺžku má takmer 150 metrov a na šírku 23 metrov. Ak chceš vedieť viac o tejto lodi, hľadaj ju pod registračným číslom: 8408741.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km