Skip to content

Štátne Darwinovo múzeum

Prvé múzeum na svete venované dielu prírodovedca Charlesa Darwina, ktorý zmenil svet.

Približná doba čítania: 2 minúty

Je príznačné, že najväčšie prírodovedné múzeum je venované jednému z najvýznamnejších a najslávnejších prírodovedcov histórie.

Charles Darwin bol anglický prírodovedec. Dokázal, že všetky druhy živých organizmov vznikli v priebehu času zo spoločných predkov, a navrhol vedeckú teóriu, podľa ktorej je tento rozvetvený model evolúcie výsledkom procesu, ktorý nazval prirodzený výber, v ktorom má boj o existenciu podobný efekt ako umelý výber, ktorý sa uplatňuje pri selektívnom šľachtení.

Darwin Museum, Moscow

Štátne Darwinovo múzeum bolo vybudované v Moskve v roku 1907 na nátlak a presvedčenie A. F. Kotsa, mladého ruského vedca, ktorý mal Darwina veľmi rád. Hovorí sa, že to bolo prvé prírodovedné múzeum na svete.

Na troch poschodiach múzea sa nachádza viac ako 5 000 exponátov. V jednej z pôsobivejších častí sa nachádza množstvo modelov dinosaurov, ktoré sú prezentované rozprávkovou zvukovou kulisou. Štátne Darwinovo múzeum predstavuje kompletný vedecký obraz evolúcie živého sveta a veľkú expozíciu zobrazujúcu rozmanitosť divokej prírody na Zemi so zvieratami zo všetkých klimatických pásiem od severného pólu až po južný.

Jednou z najväčších zbierok múzea je zbierka vtákov, ktorá pozostáva z mnohých exotických druhov vrátane kolibríkov a vtákov z raja.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +0:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): 95.644 RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km