Skip to content

Múzeum morských ulít Griffiths

V tomto múzeu sa nachádza jedna z najväčších súkromných zbierok mušlí v Austrálii.

Približná doba čítania: 2 minúty

V Griffithsovom múzeu morských ulít v Gippslande v štáte Victoria, otvorenom v roku 1962, sa nachádza viac ako 90 000 mušlí, čo z neho robí jednu z najväčších súkromných morských zbierok v Austrálii.

Pestrý sortiment lastúrnikov, mušlí, morských sasaniek a abalónov je len zlomkom z mnohých tisícok zvláštnych a krásnych mušlí, ktoré vypĺňajú vitríny od steny k stene. V zbierke sa nachádzajú aj nádoby so vzorkami, v ktorých sú kuriózne tvory vylovené z hlbín, ako napríklad Čertotvaré ryby, Žralok Owstonov, dvojhlavý malý žralok šedivý a vzácny Žralok úhorovitý ulovený v roku 2015 pri pobreží Gippslandu.

Griffiths Sea Shell Museum

Hoci je Múzeum morských ulít Griffiths obľúbeným turistickým cieľom, slúži aj ako výskumné zariadenie pre Malakologickú spoločnosť Austrálie, ktorá sa venuje štúdiu mäkkýšov. Múzeum je tiež úzko spojené s klubmi mäkkýšov v celej krajine.

V múzeu sa nachádza veľký obchod so suvenírmi, v ktorom si hostia môžu vybrať zo stoviek gýčových suvenírov z morských mušlí, ako sú napríklad mariachi kapely z mušlí puka a mačky z mušlí, ktoré sa ručne vyrábajú priamo na mieste.

Austrália ponúka ďalšie miesta

Austrália - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Australia
Hlavné mesto: Canberra
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 26. január 1788
Rozloha: 7692024 km²
Časové pásmo: UTC +10:00
Mena: austrálsky dolár (= 100 centov)
Kód meny: AUD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.623 AUD
Medzinárodný kód krajiny: AUS/AU
Internetová doména: .au
Predvoľba telefónneho čísla: +61

Blízke miesta do +/- 300km