Skip to content

Námorné múzeum

Námorné múzeum je komplex múzeí na rôzne oblasti, nielen námorné a väzenské. Nachádzajú sa tu aj exponáty o pôvodných obyvateľoch, minulosti Ushuaie, faune a práci v Antarktíde, ushuaiskej polícii, umeleckých dielach a rekonštrukcii majáka na konci sveta.

Približná doba čítania: 2 minúty

Budova, v ktorej dnes sídli Museo Marítimo, je mimoriadne pochmúrnou atrakciou Ushuaie: tento veľký komplex bol totiž kedysi väzením. Postavili ho na začiatku 20. storočia, keď bola Ushuaia trestaneckou kolóniou. Do roku 1920 malo väzenie už päť blokov dokopy s 286 celami. V roku 1947 ho zavreli a odovzdali do rúk námorníctva, ktoré si tu v roku 1950 zriadilo námornú základňu.

Museo Marítimo y del Presidio de Ushuaia

Základňa bola od mesta prakticky izolovaná, až do pádu diktatúry v roku 1983. V bývalom väzení dnes sídli múzeum a celý komplex sa stal kľúčovou turistickou atrakciou (okrem plavieb do Antarktídy). Jedno z krídel väznice ostalo zachované v pôvodnom stave, zatiaľ čo vo zvyšných sídlia expozície múzea. Tie sa okrem námorníctva venujú aj samotnému väzeniu, Antarktíde a vojne o Falklandy, ktorá je tu známa ako Conflicto de las Islas Malvinas.

Argentína ponúka ďalšie miesta

Argentína - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Argentina
Hlavné mesto: Buenos Aires
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 9. júl 1816
Rozloha: 2780400 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: argentínske peso
Kód meny: ARS
Kurz (za 1 € dostaneš): 965.702 ARS
Medzinárodný kód krajiny: RA
Internetová doména: .ar
Predvoľba telefónneho čísla: +54