Skip to content

Prvá poštová schránka

Hoci ide o verejné umelecké dielo, táto socha je stále funkčnou poštovou schránkou.

Približná doba čítania: 2 minúty

Obchodná je hlavnou nákupnou tepnou Bratislavy, ktorá sa nachádza neďaleko Starého Mesta a je lemovaná množstvom obchodov s oblečením a reštaurácií. V tejto oblasti sa nachádza aj niekoľko sochárskych zvláštností, pre ktoré je mesto známe istou záľubou.

Jedným z takýchto bizarných verejných umeleckých diel v tejto oblasti je dvojica bronzových sôch, ktoré predstavujú mladé skateboardistky opierajúce sa o poštovú schránku Slovenskej pošty, aby si krátko oddýchli.

Prvá poštová schránka

Toto jedinečné dielo, ktoré vytvoril akademický sochár Ladislav Sabo, je vhodné na to, aby pri prechádzke po rušnej ulici prilákalo hlúčiky ľudí hľadajúcich selfie, ale len málokto si uvedomuje, že poštová schránka nie je len na ozdobu, ale v skutočnosti funkčná. Vložte do nej list a bude bez problémov doručený.

Prvá poštová schránka

Poštovú schránku korčuliarky, alebo Prvá poštová schránka, nájdete na mieste, kde Obchodnú pretína ulica Poštová, čo naznačuje spojitosť s históriou slovenskej pošty. Podľa viacerých zdrojov sa už v 17. storočí nazývala Postgasse podľa prvej pošty, ktorá tu stála.

Slovensko ponúka ďalšie miesta

Slovensko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Slovensko
Hlavné mesto: Bratislava
Úradné jazyky: slovenčina
Štátne zriadenie: parlamentná republika
Dátum vzniku: 1. januára 1993
Rozloha: 49035 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: SVK/SK
Internetová doména: .sk
Predvoľba telefónneho čísla: +421

Blízke miesta do +/- 300km