Skip to content

Prílivové bazény v Essaouira

Rozľahlý úsek prílivových bazénov s jedinečným marockým šarmom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Strategický prístav využívaný Feničanmi, Portugalcami a Arabmi, známy okrem iného purpurovým farbivom a hudbou Gnawa, Essaouira je nádherný a malebný svet kamenných bludísk a slaného morského vánku. Za starými opevnenými hradbami však leží aj mnoho prírodných zázrakov.

Za hradbami a cez dieru v múre možno nájsť tmavé a skalnaté prílivové jazierka, ktoré lemujú starobylé opevnené mesto. Hoci bazény nie sú plné morského života, sú ľahko prístupné a poskytujú pôsobivý výhľad na stredoveké opevnenie starého mesta a tiež na ostrovy Iles Purpuraires a Mogador. Nezabudnite si pozrieť prílivové bazény, kde nájdete bizarné čierne morské uhorky s krídlami.

Prístav v Maroku

Okrem toho je oblasť plná miestnych umelcov, ktorí maľujú krajinky, tulákov, rybárov a potulných zvierat. V duchu väčšiny marockých prírodných divov je prítomnosť ľudského života ľahko rozpoznateľná podľa niekoľkých otvorených kanalizačných vpustí a kopy morského skla a úlomkov starých dlaždíc. Hoci tieto ľudské “doplnky” nie sú objektívne krásne, všetky dotvárajú jedinečnú atmosféru.

Prístav v Maroku

Maroko ponúka ďalšie miesta

Maroko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): 10.827 MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212

Blízke miesta do +/- 300km