Skip to content

Imsouane

Za horami v Maroku sa v odľahlom mestečku skrýva žijúca komunita surferov.

Približná doba čítania: 2 minúty

Mesto Imsouane leží na ceste cez hory, len 90 minút od letísk Agadir a Essaouira. V tejto odľahlej a idylickej komunite nájdete húfy surferov a rybárov, ktorí sa bezstarostne potulujú pri mori.

Keď sa povie Maroko, každému sa vybaví obraz exotických súkov, saharskej púšte a jazdy na ťavách. Surfovanie, jedenie čerstvo ulovených rýb a výskyt surferskej komunity v kalifornskom štýle sú prekvapením, ktoré nájdete v Imsouane, rozprávkovom mestečku pri mori, ukrytom za horami.

Imsouane je útočiskom surferov, ktorí prichádzajú do La Catedrale (miesto na surfovanie na pláži) a La Bay (point break vlna), aby si tu užili poriadnu jazdu. Zátoka La Bay je známa najdlhšími vlnami v Maroku, ktoré sú hlavným lákadlom pre surferskú komunitu.

Neďaleko La Catedrale sa nachádzajú malé rybárske dediny, kam každé ráno priplávajú plné lode rýb, ktoré sa predávajú na trhu a grilujú pre hostí. Tento rybí trh je otvorený pre každého záujemcu. Ak ho navštívite v skorých ranných hodinách, budete si môcť kúpiť čerstvé ryby naozaj lacno a buď si ich sami pripraviť vo svojom hoteli alebo Airbnb ubytovaní, alebo ich dať do miestnych reštaurácií, aby vám ich pripravili podľa vašich predstáv. Miestni obyvatelia ju radi grilujú s morskou soľou.

Surfovanie v Maroku

Imsouane je jednou z najčistejších pláží v celom Maroku a láka na svoje nedotknuté prostredie, vlny a miestnu kultúru.

Maroko ponúka ďalšie miesta

Imsouane

Maroko - Krátke info

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212

Blízke miesta do +/- 300km