Skip to content

Real de Catorce

Toto staré mesto duchov vysoko v horách severného Mexika je dnes pútnickým miestom.

Približná doba čítania: 2 minúty

Keď sa v banskom meste úplne vyťažia nerastné suroviny, je možné, že sa z neho stane mesto duchov. Presne to sa stalo mestu Real de Catorce v mexickom štáte San Luis Potosí, keď začiatkom 20. storočia vyťažili zásoby striebra. Nikdy však nebolo úplne opustené.

San Luis Potosí

Okolie mesta, najmä púšť pod ním, je známe ako Wirikuta, posvätná krajina národa Huichol. Real de Catorce je pre nich už dlho pútnickým miestom, pretože sa nachádza v blízkosti Wirikuty. Je to tiež pútnické miesto pre rímskokatolíkov. Farská katedrála Nepoškvrneného počatia priťahuje návštevníkov, ktorí dúfajú, že si vypýtajú milosť od svätého Františka z Assisi.

San Luis Potosí

Dnes sa v mestečku stretávajú pútnici iného druhu, a to turisti, ktorí hľadajú kúzlo, kvôli ktorému návštevníci prichádzajú na toto odľahlé miesto. Keď sa pred viac ako sto rokmi skončila ťažba striebra, počet obyvateľov mesta klesol na stovky. Dnes má mesto približne tisíc stálych obyvateľov. Značný prílev turistov udržiava jeho malé hotely v prevádzke.

Veľká časť mesta je opustená. Určite navštívte historický ring na býčie zápasy a jeho amfiteáter. Výlet na kopce vám poskytne panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie. V celom meste Huicholovia predávajú svoje dômyselné, farebné umelecké diela.

Mexiko ponúka ďalšie miesta

Mexiko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: México
Hlavné mesto: Mexico City
Úradné jazyky: španielčina
Štátne zriadenie: federatívna prezidentská republika
Dátum vzniku: 27. september 1821
Rozloha: 1972550 km²
Časové pásmo: UTC -6:00
Mena: peso
Kód meny: MXN
Kurz (za 1 € dostaneš): 19.816 MXN
Medzinárodný kód krajiny: MX/MEX
Internetová doména: .mx
Predvoľba telefónneho čísla: +52

Blízke miesta do +/- 300km