Skip to content

Vodopády Agbokim

Sedem vodných tokov sa rúti cez útes a vytvára tento oslnivý vodopád v nigérijskom dažďovom pralese.

Približná doba čítania: 2 minúty

V odľahlom dažďovom pralese neďaleko hraníc Nigérie a Kamerunu sa sedem vodných tokov rúti cez strmé útesy a vytvára vodopád Agbokim. Počas obdobia dažďov vytvárajú zurčiace vodopády dunivý zvuk a niekedy, pre tých, ktorí majú to šťastie a môžu ich vidieť, aj dúhu.

Agbokim Waterfall

Vodopád Agbokim sa nachádza v miestnej samosprávnej oblasti Etung v štáte Cross River, asi 17 km od mestečka Ikom. Vodopád Agbokim je najvýznamnejší pre svoje viaceré priľahlé toky, ktoré padajú dolu a vytvárajú fascinujúcu kaskádu vodných tokov, ktoré stekajú do nádherného bazénu. Vodopád je obklopený strmými kopcami a údoliami, vďaka čomu je túra k vodopádu náročná, ale uspokojujúca.

Vodopád Agbokim objavil v roku 1900 poľovník, ktorý neskôr presťahoval svoju rodinu do blízkosti vodopádu. Časom sa v okolí rozrástla komunita.

Agbokim Waterfall

Vodopád ponúka krásne a pokojné prostredie pre milovníkov prírody a ľudí, ktorí hľadajú miesto na útek, pretože ponúka výnimočnosť a pokoj. Vzhľadom na svoju odľahlú polohu nie je vodopád Agbokim v Nigérii veľmi navštevovaným miestom, hoci v poslednom desaťročí zaznamenala táto oblasť nárast cestovného ruchu. Prehliadka okolia vodopádu ponúka divokú škálu divov a krás prírody vrátane častých stretnutí so zvieratami, ako sú antilopy, opice a papagáje.

Agbokim Waterfall

Nigéria ponúka ďalšie miesta

Nigéria - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Nigeria
Hlavné mesto: Abuja, Nigéria
Úradné jazyky: angličtina, igboština, hauština, jorubčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 1. október 1960
Rozloha: 923768 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: naira
Kód meny: NGN
Kurz (za 1 € dostaneš): 1755.295 NGN
Medzinárodný kód krajiny: NGA/NG
Internetová doména: .ng
Predvoľba telefónneho čísla: +234

Blízke miesta do +/- 300km