Skip to content

Cactus Thiemann

Najväčšia kaktusová farma v Afrike.

Približná doba čítania: 2 minúty

Na okraji Marrákeša v Maroku sa nachádza 17-hektárová kaktusová škôlka, ktorá je obohnaná plotom s ručne napísaným textom: „Kaktusy“.

Kaktusová farma, Maroko

Skromný nápis je trochu slabé slovo. Sukulentná farma Cactus Thiemann, ktorú propaguje, je najväčšia svojho druhu v celej Afrike, s viac ako 150 druhmi kaktusov, ktoré sú vystavené v úhľadných radoch na pozadí inak prázdnej krajiny marockej púšte.

Kaktusová farma, Maroko

Farmu založil a nazval Hans Thiemann, ktorý mal 38 rokov, keď prišiel do Maroka z nemeckého mesta Brémy. Poľnohospodársky inžinier pochádzal z rodiny, ktorá pestovala sukulenty po celé generácie, ale už ho nebavilo pestovať ich v skleníkoch. Thiemann navštívil severoafrickú krajinu v 50. rokoch minulého storočia, aby získal niekoľko rastlín z Jardin Majorelle, a v 60. rokoch sa sem vrátil natrvalo.

Kaktusová farma, Maroko

Medzi sukulentmi, ktoré si priniesol so sebou, bol aj malý sloní kaktus. Teraz je vysoký 8 metrov. Thiemann zomrel v roku 2001, ale vedenie farmy prevzala jeho vdova Fatima. Žije so svojimi dvoma dcérami v malom ružovom domčeku na pozemku. Cactus Thiemann má každý rok čoraz viac návštevníkov a časom plánuje na farme otvoriť kaviareň.

Maroko ponúka ďalšie miesta

Cactus Thiemann

Maroko - Krátke info

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212

Blízke miesta do +/- 300km