Skip to content

Kasbah du Toubkal

Oddych v marockom pohorí, ktoré predstavuje dvojníka Himalájí.

Približná doba čítania: 2 minúty

Kasbah du Toubkal, pokojný kúsok zreštaurovanej berberskej kultúry, sa nachádza uprostred pohoria Atlas. Pôvodný majiteľ, miestny náčelník, musel mať dobrý vkus, pokiaľ scenéria tohto miesta o tom svedčí. Okolitá krajina je dostatočne veľkolepá na to, aby nahradila Himaláje vo filme Martina Scorseseho Kundun.

Ubytovanie v Maroku

Samotný hotel je atrakciou a nemusíte byť nevyhnutne jeho hosťom, aby ste toto exotické miesto navštívili. Z malej dedinky pod ním vedie návštevníkov cesta do veľkolepého prostredia. Tam môžu ochutnať niektoré z tradičných jedál alebo mätový čaj obklopení tradičným berberským štýlom. V ponuke sú aj túry (ktoré môžu zahŕňať jazdu na muliciach), počas ktorých môžete navštíviť ďalšie časti hôr, neďalekú dedinu a národný park Toubkal, ktorý obklopuje túto oblasť.

Hotel sa snaží byť udržateľným a podporovať neďalekú komunitu; päť percent zo zisku ide na miestne dediny a pomáha zabezpečovať vzdelávanie miestnej mládeže. Väčšina zamestnancov pochádza z neďalekej oblasti a pri rekonštrukcii sa použili tradičné techniky, keďže v čase, keď bola táto práca na spadnutie, do odľahlej horskej oblasti ešte nebola zavedená elektrina.

Ubytovanie v Maroku

Maroko ponúka ďalšie miesta

Maroko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Al Maghrib
Hlavné mesto: Rabat
Úradné jazyky: arabčina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 2. marec 1956
Rozloha: 446550 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: marocký dirham
Kód meny: MAD
Kurz (za 1 € dostaneš): 10.827 MAD
Medzinárodný kód krajiny: MAR/MA
Internetová doména: .ma
Predvoľba telefónneho čísla: +212

Blízke miesta do +/- 300km